Wyniki finansowe Herbapol-Lublin. Czy czekają nas podwyżki cen?

Wyniki finansowe Herbapol-Lublin. Czy czekają nas podwyżki cen?

Podczas rozmowy z portalem wiadomoscispozywcze.pl, Artur Bielak, prezes zarządu Herbapol Warszawa oraz dyrektor finansowy i członek zarządu w „Herbapol-Lublin” S.A., podsumował wyniki finansowe spółek za pierwsze półrocze 2023 roku oraz podzielił się perspektywą finansową na najbliższy okres.

Artur Bielak, zaznaczył, że mimo trudności w pierwszym kwartale 2023 roku (związanych jeszcze z zawirowaniami z roku ubiegłego), drugi kwartał przyniósł większą stabilizację. Wskazał, że nieprzewidywalne okoliczności ubiegłego roku już się skończyły, co pozwala patrzeć spokojniej w przyszłość.

Myślę że ta sytuacja która była bardzo nieprzewidywalna w ubiegłym roku, już się skończyła i dzisiaj będziemy spokojnie mogli patrzeć w przyszłość. Nie sądzę żebyśmy mieli jakiekolwiek trudności w najbliższym półroczu. Myślę, że nasze wyniki będą zgodne z naszymi oczekiwaniami i planami oraz ten rok będzie niezły.

Artur Bielak, prezes zarządu Herbapol Warszawa oraz dyrektor finansowy i członek zarządu w „Herbapol-Lublin” S.A.

Czy będą podwyżki cen?

Chociaż rynek spożywczy wykazuje spadek popytu, prezes przewiduje, że sytuacja będzie się stabilizować. Niemniej jednak, firma będzie reagować na ewentualne zmiany cen surowców, zwłaszcza na tle zawirowań na rynku ziół i owoców.

Nie wiemy jak się zachowa rynek surowców rolnych, a od tego uzależniamy nasze podejście i decyzje jeżeli chodzi o podwyżki cen naszych produktów w drugim półroczu.

Artur Bielak

foto: mat. redakcji

Reklama