Herbapol-Lublin konsekwentnie dba o środowisko

Odpowiedzialność ekologiczna nie jest dla Herbapol-Lublin pustym hasłem, ale rzeczywistością odzwierciedlającą się w codziennej działalności firmy. Artur Bielak, prezes zarządu Herbapol Warszawa oraz dyrektor finansowy i członek zarządu w „Herbapol-Lublin” S.A. podkreśla zaangażowanie firmy w działania na rzecz środowiska naturalnego.

Jednym z kluczowych aspektów, na które zwrócił uwagę prezes, jest edukacja pracowników w zakresie segregacji odpadów. Dzięki konsekwentnym działaniom w tej sferze udało się osiągnąć imponujący wynik – ponad 99% odpadów papierowych trafia do powtórnego odzysku, a z wyrobów foliowych w ciągu pół roku przekazanych zostało do przetworzenia ponad 50 ton materiału.

Współpraca międzynarodowa również przynosi efekty w obszarze ekologii. Jak zaznaczył Artur Bielak, znalezienie partnera w Holandii pozwoliło na skuteczną utylizację trudnych do przetworzenia taśm z etykietami, z efektywnością odzysku na poziomie 98%.

Przyklejone etykiety w Polsce są olbrzymi problem dlatego, że papier pod etykietami jest specjalnie powlekany. Znaleźliśmy firmę w Holandii, która utylizuje tego typu papier i przetwarza z powrotem na pełnowartościowy papier. Mają odzysk na poziomie 98%.

Artur Bielak, prezes zarządu Herbapol Warszawa oraz dyrektor finansowy i członek zarządu w „Herbapol-Lublin” S.A.

Ciekawostką jest również podejście firmy do odpadów pochodzących ze skupu owoców. Jak podkreśla prezes Artur Bielak, choć dawniej były one problemem, obecnie stanowią cenne źródło surowca dla biogazowni, przyczyniając się do produkcji energii elektrycznej.

Tam, gdzie możemy, staramy się szukać rozwiązań, żeby środowisko jak najmniej odczuło naszą obecność. Myślę, że w następnych latach również wiele nowych pomysłów wdrożymy, i będziemy firmą, która nie tylko produkuje fajne, ciekawe wyroby, ale też jest neutralna dla środowiska naturalnego.

Artur Bielak

Te słowa potwierdzają, że Herbapol-Lublin nieustannie poszukuje sposobów na minimalizowanie swojego wpływu na środowisko, jednocześnie dbając o najwyższą jakość swoich produktów.


foto: mat. redakcji

Reklama