Prezes Grupy Pepco ustępuje ze stanowiska ze skutkiem natychmiastowym

Prezes Grupy Pepco ustępuje ze stanowiska ze skutkiem natychmiastowym

Trevor Masters poinformował Radę Dyrektorów Pepco Group N.V. o decyzji o ustąpieniu ze stanowiska CEO spółki – poinformowała we wtorek 12 września br. firma. Jak czytamy dalej, mowa o odejściu ze struktur firmy ze skutkiem natychmiastowym.

Miejsce dotychczasowego CEO zajmie od tego momentu Andy Bond, obecny przewodniczący Rady Dyrektorów. Bond będzie kierował zespołem wykonawczym i ogólnym zarządzaniem firmą do czasu wyłonienia nowego prezesa.

Dwa lata zmian w Grupie Pepco

Trevor Masters pełnił funkcję tymczasowego dyrektora generalnego Grupy Pepco od stycznia 2022 roku, kiedy Andy Bond ustąpił z tego stanowiska z powodów zdrowotnych. Po niecałym roku Bond wrócił do struktur firmy, ale jako przewodniczący Rady Dyrektorów. W trakcie trwania tych zmian, stanowisko dyrektora generalnego pełnił niezmiennie Trevor Masters. Właśnie się to zmienia.

Firma poinformowała o ustąpieniu ze stanowiska dyrektora generalnego Pepco Group przez Mastersa. W komunikacie nie podano jednak szczegółów dotyczących ten decyzji. 

Nowy prezes Pepco Group

Andy Bond, który po niemal dwóch latach ponownie trafił na pozycję dyrektora generalnego, podziękował Trevorowi za jego wkład w rozwój Grupy, a także wyraził podekscytowanie związane z ponownym aktywnym udziałem w kierowaniu firmą.

Przed objęciem stanowiska CEO Pepco Group, Masters zajmował pozycję dyrektora zarządzającego w polskim oddziale Grupy. Jeszcze wcześniej, przez ponad 44 lata, pracował w Tesco, w tym również jako CEO Tesco International.


foto: mat. prasowe

Reklama