Unilever zwiększa produkcję w kategorii ramen. Zainwestuje w to niemal 90 mln zł

Unilever zwiększa produkcję w kategorii ramen. Zainwestuje w to niemal 90 mln zł

Unilever rozbudowuje swoją fabrykę w Poznaniu. Celem inwestycji, która opiewa na łączną kwotę niemal 90 milionów złotych, jest znaczne zwiększenie mocy produkcyjnych.

Unilever inwestuje w poznański zakład

Fabryka Unilevera w Poznaniu to jeden z trzech zakładów firmy zlokalizowanych w Polsce, a jednocześnie kluczowy dla Europy zakład należący do spożywczej części biznesu (Nutrition Bussines Group) firmy, produkujący największy tonaż spośród fabryk na kontynencie.

Nasza poznańska fabryka jest jednym z największych zakładów produkujących żywność w Unilever. Dziś piszemy następny rozdział w jej historii.

Przemysław Fejfer, dyrektor fabryki Unilever

Inwestycja ruszy jeszcze w tym roku. W jej ramach powstanie nowa linia produkcyjna, która znacząco zwiększy zdolność produkcyjną w kategorii ramen, obejmującej marki Knorr, Unox oraz Amino. Dzięki pełnej automatyzacji procesu produkcyjnego, firma będzie w stanie osiągnąć wydajność na poziomie imponujących 600 tysięcy opakowań na dobę.

Nowe produkty będą dystrybuowane w Polsce, a także Holandii, na Węgrzech oraz w wybranych innych krajach europejskich.

W ramach szerszego planu inwestycyjnego, Unilever zamierza dodatkowo wdrożyć najnowocześniejsze innowacje technologiczne na terenie fabryki, w tym zwiększoną automatyzację procesów, inteligentne magazyny oraz wykorzystanie zrównoważonej energii. 


foto: mat. prasowe

Reklama