Unilever zbuduje fabrykę w Ukrainie. "Inwestycja pokazuje długoterminowe zaangażowanie"

Unilever zbuduje fabrykę w Ukrainie. "Inwestycja pokazuje długoterminowe zaangażowanie"

​Nowy zakład produkcyjny będzie zlokalizowany w obwodzie kijowskim i ma wesprzeć działalność firmy w Ukrainie. W ten sposób Unilever chce także podkreślić swoje długoterminowe zaangażowanie w tym kraju.

Unilever stawia fabrykę w Ukrainie

Budowa nowej fabryki Unilevera w Ukrainie rozpocznie się jeszcze w 2023 roku. To inwestycja, na którą producent przeznaczy w sumie 20 mln euro. Otwarcie nowego obiektu jest natomiast planowane na 2024 rok.

Nowa fabryka w Ukrainie będzie produkowała środki higieny osobistej, w tym szampony i żele pod prysznic dla takich marek jak Dove, Axe, TRESemmé i Clear. Produkty powstałe w zakładzie w obwodzie kijowskim w pierwszej kolejności zaopatrywać będą lokalny rynek ukraiński, a w przyszłości również pozostałe rynki europejskie.

Ta inwestycja pokazuje nasze długoterminowe zaangażowanie na rzecz kraju i jego mieszkańców, w tym naszych pracowników, klientów i partnerów. To także odpowiedni sposób na uczczenie 30-lecia naszej działalności w Ukrainie, które będziemy obchodzić jeszcze w tym roku.

Vasyl Bovdilov, dyrektor generalny Unilever Ukraina

Unilever w Ukrainie

Unilever zatrudnia obecnie w Ukrainie ponad stu osób. Budowa nowej fabryki podwoi liczbę pracowników w tym kraju. Jak zaznacza Vasyl Bovdilov, "nowy zakład produkcyjny stworzy miejsca pracy, zwiększy nasze moce produkcyjne, a przede wszystkim zaspokoi potrzeby ukraińskich konsumentów, dzięki wysokiej jakości, zrównoważonym produktom".

Od wybuchu wojny Unilever koncentruje się na zapewnieniu bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia ukraińskim pracownikom i ich rodzinom. Firma przekazała wsparcie finansowe i rzeczowe w postaci produktów Unilever o wartości ponad 15 mln euro, ściśle współpracując z agencjami ONZ i lokalnymi organizacjami pozarządowymi, aby zapewnić pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Unilever będzie też nadal dostarczać pomoc humanitarną, aby wesprzeć ludność Ukrainy.

Inwestycja powstanie zgodnie z najwyższymi standardami środowiskowymi, wykorzystując energię odnawialną i tym samym przyczyniając się do realizacji celu Unilever polegającego na zerowej emisji netto w całym łańcuchu wartości do 2039 r.


Foto: mat. prasowe

Reklama