Kolejna alkoholowa akwizycja: Sierra Tequila ląduje w rękach Stock Spirits

Kolejna alkoholowa akwizycja: Sierra Tequila ląduje w rękach Stock Spirits

W ostatnim czasie Stock Spirits mocno postawił na rozbudowę portfolio produktowego. Zaledwie dzień temu, we wtorek 6 września, producent pochwalił się finalizacją dwóch akwizycji – a już dzisiaj dołącza do nich kolejna. Mowa o Borco-Marken-Import Matthiesen z siedzibą w Hamburgu, ważnego producenta i dystrybutora międzynarodowych marek alkoholi wysokoprocentowych w Niemczech.

Stock Spirits na zakupach

Borco to już czwarta akwizycja Stock Spirits zrealizowana w ciągu ostatnich miesięcy. Pod koniec sierpnia firma poinformowała o finalizacji umowy zakupu polskiego Polmosu Bielsko-Biała. Zaledwie kilka dni później Stock Spirits poinformował o ważnych transakcjach dotyczących rynku francuskiego. Mowa o zakupie marki Clan Campbell i firmy Dugas

W rezultacie tych akwizycji Stock Spirits zamierza w Polsce zbudować komplementarne portfolio w segmencie wódki w kategoriach mainstream oraz premium, a we Francji zaznaczyć swoją obecność na rynku i wejść w nową dla siebie kategorię whisky. 

Borco motorem napędowym w Niemczech i nie tylko

Najnowsza transakcja ma pozwolić Stock Spirits uzyskać dostęp do dużego niemieckiego rynku alkoholi wysokoprocentowych. Producent zamierza także wprowadzenić wybrane własne marki do sieci dystrybucyjnej Borco.

Ponadto Stock Spirits wzbogaci swoje portfolio, rozszerzając je o międzynarodowe alkohole premium z oferty Borco, w tym kultową markę Sierra Tequila. Jak się okazuje to właśnie w kategorii tequili firma widzi szczególny pontencjał, jeśli chodzi o rozszerzenie obecności na rynkach międzynarodowych.

Transakcja jest częścią naszej strategii rozwoju i pomoże nam zrealizować ambicję, aby do 2027 roku stać się wiodącą firmą alkoholową w segmencie mainstream w Europie. Z kolei Borco zyska lepsze możliwości rozwoju i poszerzy swoje portfolio o marki Stock Spirits. Dla Stock Spirits głównymi korzyściami są dostęp do atrakcyjnego rynku niemieckiego i wejście do dynamicznego segmentu tequili poprzez dodanie kultowej Sierra Tequila do naszego portfolio.

Jean-Christophe Coutures, dyrektor generalny Stock Spirits

foto: unsplash

Reklama