To już oficjalne! Polmos Bielsko-Biała w rękach Stock Spirits

To już oficjalne! Polmos Bielsko-Biała w rękach Stock Spirits

Stock Spirits Group, w oparciu o swoją polską spółkę zależną Stock Polska, ogłosił ukończenie procesu przejęcia Polmosu Bielsko-Biała S.A. Ta strategiczna transakcja jest niezwykle istotna dla dalszego rozwoju grupy na terenie Polski oraz w Europie.

W wyniku przejęcia Stock Spirits będzie miał pełną ofertę w segmencie wódek w Polsce w kategoriach mainstream i premium. Jak zaznacza firma, to marki wódek premium Polmosu mają być silnym motorem eksportu tej kategorii w Europie. 

Nowy właścieciel Polmos Bielsko-Biała

Polmos Bielsko-Biała to ceniony ekspert w produkcji zarówno alkoholi czystych, jak i smakowych. Jego flagowymi produktami są wyjątkowe wódki premium, takie jak Biały Bocian i Ogiński, ikoniczna wódka Żytnia czy krem jajeczny Advocaat.

Jean-Christophe Coutures, prezes Stock Spirits Group, wyraża swoje zadowolenie z realizacji tej kluczowej transakcji. Jak zaznacza, przejęcie to jest istotnym krokiem w realizacji strategii wzrostu firmy w Europie.

Połączenie umożliwi stworzenie pełnej ofery produktowej w segmencie wódki, w kategoriach mainstream i premium, w Polsce. Dodatkowo, pozwoli nam również rozszerzyć eksport wódek premium w Europie.  Zakład produkcyjny Polmos Bielsko-Biała zwiększy też nasze moce produkcyjne niezbędne dla dynamicznie rozwijającej się organizacji.

Jean-Christophe Coutures, prezes Stock Spirits Group

Stock Polska, będąca istotnym elementem międzynarodowej Grupy Stock Spirits, zajmuje znaczącą pozycję w produkcji i dystrybucji wódek czystych i smakowych oraz alkoholi światowych producentów w Polsce. Firma oferuje gamę ponad 40 marek wódek, likierów smakowych, rumu, brandy i bitterów.

Wśród nich wyróżniają się takie marki jak Żołądkowa Gorzka, Żołądkowa de Luxe, Stock Prestige, Amundsen, Lubelska, Millhills oraz Stock84. Od listopada 2021 roku, Stock Spirits Group jest częścią portfela spółek zarządzanych przez CVC Capital Partners.

W planach istotna ekspansja

Krzysztof Krawczyk, Partner w CVC Capital Partners, zaznaczył, że akwizycja doskonale wpisuje się w strategię rozwoju Stock Spirits Group.

"Naszym celem jest kontynuacja dynamicznego wzrostu Grupy w oparciu o zaawansowane technologie i najwyższej jakości produkty, poszerzające ofertę firmy. Jestem przekonany, że transakcja pozwoli budować na tym co najlepsze w obu organizacjach i wzmocni Stock Spirits Group w Polsce i w ekspansji na rynki europejskie" – dodał.

Stock Spirits buduje przewagę

Finalizacja przejęcia Polmosu Bielsko-Biała następuje po podjęciu przez Stock Spirits Group wyłącznych negocjacji w sprawie trzech innych europejskich fuzji i przejęć, w tym jednej z najpopularniejszych we Francji marek szkockiej whisky, Clan Campbell, od Pernod Ricard i firmy Dugas, francuskiego niezależnego dystrybutora alkoholi premium, a także Borco-Marken-Import Matthiesen, jednego z wiodących niemieckich producentów i dystrybutorów międzynarodowych marek alkoholi wysokoprocentowych, w tym kultowej Sierra Tequila.

Wszystkie transakcje znajdują się obecnie na końcowych etapach wymaganych procedur regulacyjnych na poszczególnych rynkach.


foto: stockadobe(Paweł Michałowski)

Reklama