Kolejne dwa przejęcia w Stock Spirits. Firma stawia na rozwój przez akwizycję

Kolejne dwa przejęcia w Stock Spirits. Firma stawia na rozwój przez akwizycję

Ekskluzywne negocjacje dotyczące zakupu marki Clan Campbell od Pernod Ricard były prowadzone od końca czerwca br. Stock Spirits informował wtedy również o rozmowach dotyczących zakupu firmy Dugas. Właśnie poznajemy ich finał. Grupa Stock Spirits poinformowała o oficjalnym zakończeniu rozmów. Jaki jest ich finał?

Po dwóch miesiącach negocjacji, Stock Spirits stał się właścicielem należącej do Pernod Ricard marki 12-letniej Scotch blended whisky Clan Campbell, która jest jedną z wiodących w segmencie 12-letniej Scotch blended whisky we Francji. Producent dokonał także przejęcia firmy rozwijającej marki i partnera dystrybucyjnego dla alkoholi premium i super premium we Francji, Société Dugas.

Stock Spirits inwestuje w rozwój na francuskim rynku

Właśnie ogłoszone przejęcia mają pomóc Stock Spirits w realizacji strategii rozwoju w Europie. Jak podaje producent, umożliwią one wejście na nowe rynki w Europie Zachodniej oraz do nowej dla firmy, dynamicznej kategorii whisky.

Cieszymy się, że sfinalizowaliśmy dwie duże transakcje, z grupą Dugas i Clan Campbell. Będą one silnymi motorami naszej ekspansji w Europie Zachodniej, a zwłaszcza we Francji.

Jean-Christophe Coutures, prezes Stock Spirits

Stock Spirits ma określone plany dotyczące przejętej firmy Dugas. Jak podaje firma, portfolio Société Dugas będzie rozwijane. Stock Spirits planuje rozszerzyć je o whisky Clan Campbell, a także wybrane marki z własnej oferty, co ma przełożyć się na wzmocnienie pozycji i zasięgu Dugas w handlu nowoczesnym i HoReCa we Francji.

Dugas zamierza wykorzystać swoje doświadczenie w budowaniu marek premium w kategorii rumu i whisky, korzystając z unikalnego dostępu do kanałów "cavists" i on-trade, oraz będzie kontynuować model biznesowy z kupcami win.

Intensywny czas dla Stock Spirits

Przejęcie szkockiej whisky Clan Campbell i francuskiej grupy Dugas to nie jedyne ruchy, które w ostatnim czasie wykonał na rynku Stock Spirits. Zaledwie kilka dni temu Stock Spirits poinformował o finalizacji zakupu Polmos Bielsko-Biała, czyli transakcji, która ma uzupełnić portfolio Stock Spirits w segmencie wódki w Polsce, zarówno w kategoriach mainstream, jak i premium.

Stock Spirits jest także na ostatniej prostej w zakupie Borco-Marken-Import Matthiesen, producenta i dystrybutora międzynarodowych marek alkoholi w Niemczech, w tym kultowej Sierra Tequila.

Rozwój przez akwizycję

Partner w CVC Capital Partners, Krzysztof Krawczyk, podkreślił, że inwestycja w Stock Spirits zakłada rozwój poprzez akwizycje na nowych rynkach w Europie oraz w nowych kategoriach alkoholi o wysokim potencjale wzrostowym, takich jak whisky.

W ciągu ostatnich miesięcy Stock Spirits dokonał czterech strategicznych przejęć, rozszerzając swój zasięg geograficzny i wzmacniając portfolio. Zakup Dugas i Clan Campbell zapewni Stock Spirits przestrzeń do rozwoju na kolejnym atrakcyjnym rynku we Francji, z portfolio uzupełnionym o międzynarodową markę whisky o dużym potencjale.

Krzysztof Krawczyk, Partner w CVC Capital Partners

foto: stockadobe(The Len)

Reklama