Stock Spirits zaskakuje kolejnym przejęciem. Firma wkracza na niemiecki rynek

Stock Spirits zaskakuje kolejnym przejęciem. Firma wkracza na niemiecki rynek

Stock Spirits Group ogłosił plany przejęcia niemieckiego producenta i dystrybutora alkoholi, Borco-Marken-Import Matthiesen GmbH & Co. KG (Borco). To kolejna transakcja Stock Spirits, która ma na celu rozwój firmy na nowych rynkach.

Wcześniej firma informowała o rozpoczęciu negocjacji dotyczących zakupu marki whisky Clan Campbell od spółki Pernod Ricard oraz negocjacji w sprawie zakupu Dugas, francuskiego niezależnego dystrybutora wysokogatunkowych alkoholi.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Kolejna transakcja na koncie Stock Spirits

Stock Spirits Group podpisała porozumienie z właścicielami Borco w sprawie potencjalnej sprzedaży niemieckiego przedsiębiorstwa alkoholowego. Transakcja będzie podlegać procedurom regulacyjnym w Niemczech i Austrii.

Jak czytamy, przejęcie Borco przez Stock Spiritsma przynieść korzyści obydwu stronom. Stock Spirits będzie mógł wejść na niemiecki rynek i wzbogacić swoje portfolio o marki tequili, wykorzystując przy tym struktury dystrybucyjne Borco. Z kolei Borco zyska silnego inwestora strategicznego, który pomoże w ekspansji międzynarodowej ich marek.

Borco jest firmą rodzinną działającą od 1948 roku i posiada portfolio obejmujące niemal wszystkie ważne segmenty alkoholi. Pomimo przejęcia, firma kontynuuje swoją działalność bez zmian, a zespoły i kontakty dla klientów i partnerów pozostają niezmienione.

Markus Kohrs-Lichte, prezes zarządu Borco, postrzega planowaną transakcję jako korzystną dla przyszłości firmy. Podkreśla, że Stock Spirits będzie doskonałym partnerem, umożliwiającym dalszy rozwój i ekspansję międzynarodową.

Stock konskwentnie realizuje strategię

Przejęcie Borco jest częścią strategii ekspansji Stock Spirits na nowe rynki. Firma posiada portfolio 70 marek o wysokiej jakości, dostępnych w ponad 50 krajach na całym świecie. 

Jean-Christophe Coutures, dyrektor generalny Stock Spirits, podkreśla znaczenie transakcji dla ekspansji firmy na Europę Zachodnią. Przejęcie Borco umożliwi Stock Spirits lepsze wykorzystanie potencjału rozwojowego i dostęp do niemieckiego rynku, który należy do największych i najbardziej dynamicznych rynków alkoholowych w Europie.

Przejęcie Borco jest kolejnym etapem rozwoju Stock Spirits Group na europejskim rynku alkoholi. Firma kontynuuje swoją strategię ekspansji, poszerzając portfolio marek i zyskując dostęp do nowych rynków. Transakcja jest również kolejnym potwierdzeniem wzrostu Stock Spirits jako jednego z głównych graczy w branży alkoholi w Europie. 


Foto: Borco (mat. prasowe)

Reklama