Kaufland wprowadza autorskie palety. Zwiększą produktywność pracowników o 10%

Kaufland wprowadza autorskie palety. Zwiększą produktywność pracowników o 10%

Kaufland stawia sobie ambitny cel – rewolucję w obszarze zrównoważonej logistyki. W tym celu należąca do Schwarz Group sieć wdraża autorskie rozwiązane określane jako Kaufland Klapp-Palette. To składane palety, które nie tylko pozwolą lepiej wykorzystać przestrzeń ładunkową ograniczając tym samym liczbę przejazdów ciężarówek, ale także ułatwią pracę pracownikom sklepów. 

Logistyka dla przyszłości

Metalowa, składana paleta to autorskie rozwiązanie stworzone i wdrożone przez Kaufland, które ma zmienić standardy w logistyce. Zastosowanie innowacyjnych palet pozwala na wykorzystanie w pełni przestrzeni załadunkowej pojazdów ciężarowych, co z kolei przekłada się na zoptymalizowanie wielkości frachtu i związaną z tym redukcję emisji CO2

Przemyślana konstrukcja palety sprawia, że jej żywotność sięga ponad 10 lat, dzięki czemu jest przyjazna dla środowiska w porównaniu z tradycyjnymi europaletami. Wytrzymałe ściany boczne palety wymagają o 50% mniej plastikowej folii do zabezpieczania towarów niż konwencjonalne jednostki transportowe, co przekłada się na zmniejszenie zużycia tworzyw sztucznych nawet o 250 ton rocznie.

Nowe palety w sklepach i magazynach

Autorskie palety Kaufland mają również ułatwić pracę w sklepach i magazynach. "Ich obsługa redukuje konieczność pracy powyżej obręczy barkowej, co znacznie zmniejsza nakład potrzebnych sił zarówno do kompletacji w magazynie, jak i wykładania towaru na półki sklepowe. Używanie palet KKP zwiększa produktywność o 10%, ponieważ przekładanie towarów jest dzięki nim dużo szybsze i łatwiejsze" – wyjaśnia Mateusz Staniszewski, dyrektor Centrum Dystrybucyjnego w Woli Krzysztoporskiej.

Składane palety zostaną wdrożone przez Kaufland w pierwszej połowie września br. i wstępnie będą wykorzystywane do transportu artykułów świeżych. W początkowej fazie wdrożeń nowa jednostka ładunkowa będzie obsługiwana przez magazyn centralny w Woli Krzysztoporskiej.

Na początek sieć będzie dysponować 1200 paletami, z pomocą których krok po kroku Kaufland zrewolucjonizuje współczesny świat logistyki.


foto: mat. prasowe

Reklama