Auchan na zakupach. Detalista znacznie wzmocni swoją pozycję na tym rynku

Auchan na zakupach. Detalista znacznie wzmocni swoją pozycję na tym rynku

Auchan wzmocni swoją pozycję na rynku portugalskim dzięki przejęciu portugalskiego oddziału sieci sklepów spożywczych Dia Group. Jak podaje RetailDetail, hiszpańska firma, która chce teraz skupić się na kluczowych rynkach strategicznych sprzedała swój portugalski dział francuskiej grupie Auchan.

Transakcja obejmuje trzy centra dystrybucyjne oraz 489 sklepów typu convenience działających pod markami Minipreço et Mais Perto w Portugalii. Placówki te są obsługiwane przez niezależnych franczyzobiorców.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Niemal 500 sklepów w rękach Auchan

Zgodnie z danymi podanymi przez RetailDetail, Auchan zdecydował się zapłacić 155 mln euro za aktywa Dia Group w Portugalii. Obejmuje to sieć sklepów oraz centra dystrybucyjne.

Przychód Dia w Portugalii w minionym roku wyniósł 596 mln euro. Jak jednak podaje portal, Dia Group skupia się obecnie na skoncentrowaniu swoich działań na rynkach, na których może rozwijać się pod swoją tytułową marką, dlatego też zdecydowano się na opuszczenie portugalskiego rynku. W wyniku transakcji zaangażowanych w przejęcie jest 2650 pracowników.

Auchan w Portugalii

Przejęcie portugalskiego oddziału Dia Group pozwoli Auchan na rozszerzenie swojej obecności w Portugalii. Francuska firma już posiadała 70 sklepów na terenie kraju, a dzięki temu przejęciu zyska także ogólnokrajową sieć sklepów typu convenience. W rezultacie Auchan stanie się największym graczem na portugalskim rynku detalicznym pod względem liczby placówek.

Europa Południowa stanowi istotny region strategiczny dla Auchan, co podkreśla fakt, że to już kolejna transakcja w tym regionie. W zeszłym roku francuski detalista nabył 235 hiszpańskich supermarketów od Dia Group. Przejęcie portugalskiego oddziału Dia Group umocni pozycję Auchan w regionie i pozwoli mu na dalszy rozwój na tym konkurencyjnym rynku.


foto: stockadobe(HJBC)

Reklama