Żabka uruchamia ponad 120 sklepów sezonowych

Sklepy sezonowe Żabki to placówki, które mają być odpowiedzią na wzmożony ruch w turystycznych lokalizacjach. Podczas sezonu 2023, Żabka uruchomi 124 takie sklepy, czyli o ponad 20% więcej niż przed rokiem.

Pierwsze modułowe placówki Żabki zadebiutowały w 2016 roku nad polskim morze. To kolejny koncept, który detalista sukcesywnie rozwija. W tym roku Żabka uruchomi aż 28 kontenerowych sklepów sezonowych oraz 96 placówek stacjonarnych, również działających sezonowo. 

Wakacyjne sklepy Żabki

Sklepy sezonowe mają zapewnić wygodę turystom, dając im stały dostęp do oferowanych przez sieć produktów i usług. W tym roku pojawią się w 24 nowych lokalizacjach, m.in. w osadzie Przyjezierze nad Jeziorem Ostrowskim (woj. kujawsko-pomorskie), w kaszubskich wsiach Nadole i Swornegacie (woj. pomorskie), we wsi Mielenko na Pojezierzu Słowińskim (woj. zachodniopomorskie) oraz w stolicy polskiego żeglarstwa, czyli Giżycku (woj. warmińsko-mazurskie).

Z roku na rok otwieramy coraz więcej sklepów sezonowych po to, aby być jeszcze bliżej naszych klientów i upraszać im życie, a w konsekwencji uwalniać ich czas. 

Przemysław Kijewski, dyrektor ds. operacyjnych w Żabka Polska.

Modułowe placówki i stacjonarne sklepy

Sklepy sezonowe sieci Żabka to zarówno placówki stacjonarne, jak i te zlokalizowane w specjalnie postawionych pawilonach. Pierwsze takie modułowe placówki pod szyldem Żabki powstały w 2016 roku i były zlokalizowane nad polskim morze.

Od początku są one bardzo dobrze postrzegane przez klientów i współpracujących z siecią franczyzobiorców, dlatego co roku Żabka rozwija ten koncept. Sieć skupia się na miejscowościach letniskowo-turystycznych, które klienci wybierają jako cel swoich wakacyjnych urlopów czy weekendowych wycieczek. 

Co więcej, niektóre placówki sezonowe okazały się na tyle trafionymi lokalizacjami, że zostały otwarte na stałe. Jak informuje Żabka, do tej pory taki los spotkał już 17 sklepów. 

"Gorące" lokalizacje sezonowych sklepów Żabki

Najwięcej sezonowych Żabek pojawi się w tym roku nad Bałtykiem – m.in. 8 w Mielnie, 7 w Łebie, 7 w Niechorzu, 6 w Jarosławcu, 6 w Międzywodziu, 6 we Władysławowie i 5 w Rewalu.

Placówki sezonowe Żabki działać będą także nad jeziorami – w miejscowościach Giżycko, Jedwabno, Mikołajki, Ruciane Nida (wszystkie w woj. warmińsko-mazurskim), Nowęcin (woj. pomorskie) oraz Okuninka i Zwierzyniec (obie w woj. lubelskim).

Sezonowych Żabek nie zabraknie także w miejscowościach położonych nad zalewami. Znaleźć je będzie można w Sielpi Wielkiej nad zalewem Sielpia (woj. świętokrzyskie) oraz w Nowej Łuce nad zalewem Siemianówka (woj. podlaskie).


Foto: mat. prasowe

Reklama