Wójt walczy o Browar Leżajsk. Gmina złożyła ofertę z partnerem prywatnym

Wójt walczy o Browar Leżajsk. Gmina złożyła ofertę z partnerem prywatnym

Rozmowy w sprawie przejęcia Browaru Leżajsk mają zakończył się jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Wójt gminy Krzysztof Sobejko rozmawia z inwestorem. Kto przejmie należący do Grupy Żywiec browar?

Jaka przyszłość czeka Browar Leżajsk?

Sprawa Browaru Leżajsk budzi wiele emocji niemal od początku lutego 2023 roku, kiedy Grupa Żywiec poinformowała o reorganizacji produkcji w kraju. Jednym z elementów optymalizacji miało być zamknięcie leżajskiego zakładu, w którym produkowane było piwo marki Leżajsk i skupienie się na pozostałych browarach.

Początkowo Grupa Żywiec zakładała sprzedaż zakładu bez możliwości warzenia w tym miejscu piwa. Pod wpływem interwecji mieszkańców i samego wójta gminy Leżajsk, decyzja ta jednak może ulec zmianie.

Rozmawiamy z Grupą Żywiec, która zgodziła się rozpocząć rozmowy bez warunków wstępnych. Rozmawiamy o przejęciu browaru wraz z możliwością kontynuacji produkcji piwa. Rozmowy trwają i jesteśmy zobligowani zapisami umowy o poufności i aby nie udzielać informacji o szczegółach tych rozmów.

powiedział Krzysztof Sobejko w rozmowie z PAP, na którą powołuje się bankier.pl

Sobejko starał się dodatkowo o wsparcie dla samorządu w kwocie 2 mln zł, które miało zostać przeznaczone m.in. na utrzymanie produkcji w Browarze. Uchwała ta nie została jednak przyjęta.

Kto kupi Browar Leżajsk?

W rozmowie z PAP wójt Leżajska przyznał, że gmina wspólnie z partnerem prywatnym złożyła Grupie Żywiec ofertę przejęcie browaru. Jego tożsamość nie została jednak do tej pory ujawniona.

Przypomnijmy jednak, że w marcu br. Janusz Palikot, będący właścicielem spółki Manufaktura Piwa Wódki i Wina, zwrócił się do władz Leżajska w sprawie współdziałania na rzecz odkupu browaru. 

Kto jest tajnym inwestorem? Z pewnością dowiemy się tego wkrótce, ponieważ gmina liczy na to, że "główne rozmowy" zakończą się do końca czerwca – a więc momentu, w którym Grupa zamierza zatrzymać produkcję w zakładzie. "Jestem przekonany, że to się uda, to jest chyba jedyne rozwiązanie dla utrzymania tych miejsc pracy" – powiedział Sobejko cytowany przez bankier.pl.


Foto: Grupa Żywiec

 

 

Reklama