Grupa Żywiec reorganizuje produkcję w Polsce i zamyka Browar Leżajsk

Grupa Żywiec reorganizuje produkcję w Polsce i zamyka Browar Leżajsk

Browar Leżajsk należał do Grupy Żywiec od 2004 roku. Firma właśnie poinformowała o jego zamknięciu. Powodem jest reorganizacja produkcji Grupy Żywiec w kraju, która planuje skoncentrować się na wolumenie oraz przyszłym inwestycjach w sieci czterech browarów.

Produkcja w Browarze Leżajsk zostanie zakończona w czerwcu 2023 roku. Marka Leżajsk pozostanie w portfolio firmy, a jej produkcja będzie kontynuowana w innych browarach.

Grupa Żywiec zamyka Browar Leżajsk

Grupa Żywiec dostrzega potencjał wzrostu wartości rynku w Polsce i jest zdeterminowana by osiągnąć pozycję wiodącej firmy piwowarskiej. Poza Browarem w Leżajsku, firma posiada także inne browary: w Żywcu, Elblągu, Warce i Namysłowie. To właśnie na tych czterech lokalizacjach Grupa Żywiec planuje skupić się w ciągu najbliższych lat.

Browar Leżajsk, w którym produkowano piwo pod marką Leżajsk zostanie zamknięty w czerwcu 2023 roku. Jak wyjaśnia prezes zarządu Simon Amor, decyzja została podjęta po dogłębnej analizie i "jest częścią transformacji w kierunku silnego, zrównoważonego i odpornego na przyszłość łańcucha dostaw". 

600 mln zł inwestycji w pozostałe browary

W ciągu kolejnych 3 lat firma planuje zainwestować około 200 mln zł rocznie w browarach w Żywcu, Elblągu, Warce i Namysłowie, aby zbudować nowoczesny, zaawansowany technologicznie i elastyczny łańcuch dostaw. Inwestycje o łącznej puli 600 mln zł mają wspierać transformację w kierunku zrównoważonego rozwoju.

W Browarze Leżajsk w 2021 roku uwarzono około 800 tys. hl piwa (foto: Grupa Żywiec)

"Zmiana którą ogłaszamy jest jednak niezbędna, abyśmy jako Grupa mogli się adaptować do zmieniających się warunków rynkowych i budować silną firmę na przyszłość" – powiedział Simon Amor.

Browar Leżajsk zatrudnia 103 osoby. W 2021 uwarzył około 800 tysięcy hl piwa. Produkcja zostanie zamknięta w czerwcu 2023 roku. "Naszym najważniejszym priorytetem jest teraz zapewnienie jak najlepszego wsparcia dla pracowników Browaru Leżajsk. Będziemy prowadzić dialog ze związkami zawodowymi, aby stworzyć właściwe programy, które pomogą pracownikom przejść przez ten trudny czas" – zaznacza prezes zarządu Grupy.


Foto: Grupa Żywiec

Reklama