Netto Polska zmienia dyrektora zarządzającego. Kto zostanie następcą Hugo Mesquita?

Netto Polska zmienia dyrektora zarządzającego. Kto zostanie następcą Hugo Mesquita?

Hugo Mesquita został dyrektorem zarządzającym Netto Polska w październiku 2021 roku. W tym czasie należąca do Salling Group sieć handlowa przeszła wiele zmian – zakończył się wielomiesięczny proces konwersji sklepów Tesco na Netto, a także wdrożono nowy model sklepów Netto 3.0. Firma właśnie poinformowała o zmianach w zarządzie. Kto zastąpi Mesquita?

Ważny czas dla Netto Polska

Nowym dyrektorem zarządzającym Netto Polska mianowany został Brian Nyeng Olesen, który do tej pory pełnił funkcję dyrektora działu Commercial w Grupie Salling. Tym samym Olsen zajmie miejsce pełniącego te funkcję od końca 2021 roku Hugo Mesquita.

Netto nabrało w ubiegłym roku dużego rozpędu na polskim. W marcu 2022 roku firma poinformowała o zakończeniu konwersji sklepów Tesco, za sprawą którego sieć powiększyła się o 50%. W tym czasie firma przebudowała blisko 300 sklepów i zatrudniła ponad 3,8 tys. współpracowników oraz podjęła decyzję o przeniesieniu głównej siedziby do Warszawy. 

Po wdrożeniu z sukcesem tych inicjatyw, Grupa Salling postanowiła położyć nacisk na wykorzystanie skali i umiejętności Grupy, zwracając szczególną uwagę na dostarczanie handlowej doskonałości na coraz bardziej konkurencyjnym polskim rynku.

Brian Nyeng Olesen nowym dyrektorem zarządzającym Netto Polska

Nowy dyrektor zarządzający Netto Polska rozpoczął swoją karierę w Grupie Salling niemal 30 lat temu. Pracował zarówno w formacie hipermarketów Bilka, jak i supermarketów føtex, a następnie w 2004 r. dołączył do Działu Zakupów Grupy Salling, gdzie był odpowiedzialny za kategorie asortymentowe takie jak: świeża żywność, napoje, mrożonki, wyroby cukiernicze oraz karma dla zwierząt.

Brian Nyeng Olesen, nowy dyrektor zarządzający Netto Polska (linkedin.com)

Kolejnym etapem kariery było stanowisko Category Directora działu nearfood, wina i alkohole dla sieci Netto, Bilka i føtex w Danii. Jak komentuje CEO Grupy Salling, Per Bank, "Brian nie ma sobie równych w osiąganiu wyjątkowych wyników handlowych, bardzo dobrze zna Grupę Salling oraz nasz asortyment i biznes od środka".

Na nowym stanowisku Oelsen będzie pracował nad wdrażaniem w Polsce sprawdzonych rozwiązań z Grupy Salling tworząc nową na rynku ofertę handlową dla Netto Polska.

W czasie swojej pracy w Grupie Salling, Brian udowodnił, że jest utalentowanym liderem z silnie ugruntowanymi wartościami. Jest prawdziwym graczem zespołowym, który sprawia, że ludzie wokół niego stają się jeszcze lepsi, zaszczepiając współpracownikom poczucie wspólnego celu, ducha pracy zespołowej i mentalność zwycięzcy. Jestem pewien, że nasz zdolny zespół w Netto Polska jeszcze bardziej rozwinie się pod przywództwem Briana.

Per Bank, CEO Grupy Salling

Hugo Mesquita odchodzi z Netto Polska

Brian Nyeng Olesen zastąpi jako dyrektor zarządzający Hugo Mesquita, który nadzorował intensywny rozwój Netto Polska od 2021 roku. Za jego wkład w rozwój firmy podziękował Per Bank, CEO Grupy Salling.

Pragnę szczerze podziękować Hugo za jego wkład w rozwój naszego biznesu w Polsce po przejęciu Tesco. W Netto Polska zostało wprowadzonych kilka interesujących nowych linii produktowych, rozpoczęliśmy też naszą transformację energetyczną, ograniczając ślad węglowy. Co więcej, Hugo wykazał stanowczą postawę wobec rosyjskiej inwazji i był inicjatorem rozpoczęcia przez Netto Polska programu Sąsiedzka Pomoc i Sąsiedzka Moc. Życzę Hugo wszystkiego dobrego

Per Bank, CEO Grupy Salling

Zmiany w Zarządzie Netto Polska wchodzą w życie z dniem 1 kwietnia 2023 roku.


Foto: mat. własne redakcji

Reklama