Netto Polska ma nowego wiceprezesa. Został nim Marcin Grossy

Netto Polska ma nowego wiceprezesa. Został nim Marcin Grossy

Marcin Grossy objął funkcję dyrektora operacyjnego i wiceprezesa w Netto Polska. Zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Kamińskiego. 

Kim jest Marcin Grossy?

Nowy dyrektor operacyjny jest związany z Netto Polska od ponad 20 lat. Jak pisze o nim firma, "sklepy Netto zna od podszewki". 

Marcin Grossy swoją karierę w Netto Polska rozpoczynał od stanowiska kierownika placówki w Szczecinie. Następnie pełnił rolę kierownika okręgowego i regionalnego, by później, z poziomu centrali, przejąć odpowiedzialność za egzekucję strategii operacyjnej i zarządzanie procesami, w tym w zakresie wsparcia operacji. Odpowiadał również za integrację Tesco i Netto w wymiarze operacyjnym.

"Doświadczenie Marcina, za którym stoją pasja, zaangażowanie i efektywność, jest bezcenne w kontekście nowej roli, ale i wyzwań, które przynosi rynek" – przekazała spółka.

Następca Krzysztofa Kamińskiego

Marcin Grossy zajął stanowisko dyrektora operacyjnego i wiceprezesa spółki z dniem 1 lutego 2023 roku, kiedy o opuszczeniu struktur firmy poinformował Krzysztof Kamiński, pełniący do tej pory te funkcje. "To był dla mnie osobiście wspaniały czas. Zabieram ze sobą fantastyczne wspomnienia" – komentował przy okazji pożegnania Netto Polska.

Odejście Krzysztofa Kamińskiego jest kolejną ważną zmianą w strukturach Netto Polska. W styczniu 2022 roku zmienił się prezes firmy, którym został Hugo Mesquita.

Netto na koniec 2022 roku liczyło ponad 660 sklepów w Polsce. Sieć dyskontów cały czas rośnie. Liczba wizyt klientów w jej sklepach wzrosła na przestrzeni 12 miesięcy o blisko 53%. Firma w ostatnim roku zakończyła proces konwersji sklepów Tesco na Netto, który kosztował ją 750 mln zł.


Foto: Marcin Grossy (linkedin.com)

 

Reklama