Allegro ma nowego zagranicznego partnera. Platforma chce zaistnieć w Czechach

Allegro ma nowego zagranicznego partnera. Platforma chce zaistnieć w Czechach

Najpopularniejsze w Polsce platforma zakupowa Allegro zwiększa prace nad budową międzynarodowej oferty szybkich dostaw produktów. W styczniu Allegro podpisało umowę z DHL Parcel, na mocy której przesyłki będą wysyłane do 24 europejskich krajów. Właśnie do grona partnerów platformy dołączył kolejny operator logistyczny. To firma pochodząca z Czech.

To kolejny krok w ekspansji międzynarodowej popularnej platformy zakupowej. Do Allegro właśnie dołącza Packeta, najpopularniejsza czeska platforma logistyczna. Współpraca obejmie dostawy do 9100 punktów odbioru oraz automatów paczkowych Z-Box w Czechach.

Dostawa z Allegro do Czech

Packeta to kolejny operator, który w krótkim czasie dołączył do Allegro, wzbogacając ofertę dostaw międzynarodowych z platformy. Najpopularniejsza czeska firma logistyczna (na rodzimym rynku znana pod nazwą Zásilkovna), zapewniając atrakcyjne cenowo i wygodne dostawy do 9100 punktów odbioru stacjonarnego oraz automatów Z-Box, staje się ważnym krokiem w rozwoju Allegro na strategicznym rynku czeskim.

Otwarcie się na inne rynki to w naszej ocenie przyszłość polskiej branży e-commerce. Tym bardziej cieszy nas współpraca z Allegro, dzięki której rynek czeski stał się jeszcze bardziej dostępny dla tak wielu polskich e-sklepów. Posiadając największą sieć punktów odbioru w Czechach i zapewniając intuicyjną, cyfrową platformę e-commerce, gwarantujemy sprawny i satysfakcjonujący proces logistyczny zarówno sprzedającym, jak i kupującym w Czechach.

Justyna Andreas, Managing Director w Packeta Poland

Niespełna miesiąc wcześniej do Allegro dołączył DHL Parcel, oferujący dostawy kurierskie na terenie Polski oraz 24 krajów Unii Europejskiej.

Już nie tylko Polska. Allegro rozpycha się na rynku międzynarodowym

Allegro nie kryje swoich ambicji w kontekście ekspansji międzynarodowej. Póki co platforma zakupowa zwiększa swoją obecność n unijnych rynkach. W ten sposób chce także umożliwić sprzedawcom dotarcie do nowych grup klientów. Platforma działa już w czterech językach – polskim, angielskim, czeskim i ukraińskim. 

Z ambicją spoglądamy zarówno na rynki regionu, jak i dalsze rynki unijne. Chcemy być jak najwygodniejszą platformą łączącą kupujących ze sprzedającymi nie tylko w Polsce, ale i w skali międzynarodowej

Jakub Kłoczewiak Director of Operations w Allegro

Coraz bogatsza oferta logistyczna wspiera ekspansję Allegro na arenie międzynarodowej. Krokiem milowym w tym procesie było zeszłoroczne przejęcie czeskiej Grupy MALL i WE|DO, co pozwoliło firmie wejść na pięć nowych rynków Europy Środkowo-Wschodniej łączących Morze Bałtyckie ze Śródziemnym. Jednocześnie klienci mogę korzystać z platformy Allegro.com, dzięki której sprzedający docierają ze swoją ofertą do klientów w całej Unii Europejskiej.


Foto: mat. prasowe

Reklama