Allegro przyspiesza ekspansję na unijne rynki. Platforma ma nowego operatora logistycznego

Allegro przyspiesza ekspansję na unijne rynki. Platforma ma nowego operatora logistycznego

Allegro powiększa listę partnerów w ramach usługi Smart! Do InPostu, automatów One Box by Allegro czy Poczty Polskiej dołączył właśnie DHL Parcel. Współpraca obejmie również dostawy międzynarodowe, do klientów z krajów Unii Europejskiej. W ten sposób Allegro chce zaznaczyć swoją obecność także poza granicami Polski.

Międzynarodowa ekspansja Allegro

Współpraca DHL Parcel i Allegro ma stwarzać dodatkową perspektywę międzynarodowego rozwoju dla polskich przedsiębiorców e-commerce. 

Jak podaje DHL, Czechy to, obok Francji czy Wielkiej Brytanii, jeden z głównych kierunków przesyłek nadawanych z Polski. Wysoki potencjał dynamicznego rynku czeskiego mocno stymulują wyjątkowo konkurencyjne ceny dostaw kurierskich DHL, porównywalne z kosztami przesyłek krajowych.

Jednocześnie nasi południowi sąsiedzi to również jeden z głównych kierunków inwestycyjnych Allegro. Spółka zapowiedziała ekspansję od Morza Bałtyckiego do Morza Śródziemnego, w tym na rynku czeskim.

Najpopularnijeszy kierunek przesyłek Polaków

Zdecydowanym liderem przesyłek nadawanych z Polski nadal pozostają jednak Niemcy – ten kierunek generuje prawie 30% całego polskiego eksportu.  Wpływa na to kilka czynników, m.in. dwukrotnie wyższa niż w Polsce liczba potencjalnych konsumentów oraz bliskie sąsiedztwo i zamożność niemieckiego społeczeństwa.

DHL to na tamtejszym rynku niekwestionowany lider, któremu klienci ufają od lat, doceniając najwyższą jakość i elastyczność proponowanych rozwiązań. Ranking najważniejszych kierunków wpływa na ofertę firm logistycznych, a ta może być impulsem, który zachęci sprzedających do ekspansji zagranicznej. Zwłaszcza, że popularne platformy zakupowe, takie jak Allegro, znacznie ułatwiają rozwój biznes dla polskich przedsiębiorców sprzedających online.

Międzynarodowa dostawa z Allegro – kierunki

Przesyłki z Allegro, dzięki rozwiązaniom DHL Parcel dotrą do adresatów w 24 krajach Europy.

Mowa o: Austrii, Belgii, Chorwacji, Czech, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Luksemburga, Niemiec, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Węgier, Włoch, Bułgarii, Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Szwecji, a sprzedający zyskają szybki i wygodny dostęp do rozwiązań logistycznych, bez dodatkowych formalności.

DHL dołącza do Allegro Smart!

Kurierzy DHL dostarczą przesyłki z Allegro do klientów z Polski oraz 24 innych krajów Unii Europejskiej. Klienci, którzy posiadają Allegro Smart! mogą skorzystać z darmowej dostawy kurierem DHL.

Obecnie z programu Smart! korzysta już ponad 5 mln klientów, a liczba ofert z darmową dostawą na platformie przekroczyła 160 mln. Klienci zaoszczędzili na przesyłkach już ponad 5,2 mld złotych. 

Z kolei współpraca na rynku dostaw międzynarodowych umożliwia klientom z praktycznie całego kontynentu wygodne i szybkie zakupy w najlepszych cenach na platformie Allegro.com, dostępnej już w wersji angielskiej, czeskiej i ukraińskiej.

(...) renoma jaką w Europie cieszy się DHL Parcel jest dodatkowym atutem w strategii ekspansji Allegro na rynki unijne. Dzięki naszej współpracy miliony nowych klientów zyskają jeszcze wygodniejszy i łatwiejszy dostęp do bogatej oferty asortymentu dostępnego na platformie Allegro.com, a współpracujący z nami sprzedający możliwość rozwoju poza Polską bez dodatkowych formalności czy inwestycji.

Łukasz Szczepański, VP of Delivery Experience w Allegro

Foto: mat. prasowe

Reklama