PINTA we współpracy z Karolem Okrasą. Do sklepów Lidl trafiło pierwsze piwo z nowej serii

PINTA we współpracy z&nbspKarolem Okrasą. Do sklepów Lidl trafiło pierwsze piwo z&nbspnowej serii

Seria PINTA i Okrasa to póki co jedno piwo, które powstało w ramach współpracy rzemieślniczego browary ze znanym polskim kucharzem. Na tym nie skończy się jednak ta kolaboracja. PINTA zapowiedziała jeszcze trzy wspólne piwa, które pojawiają w sprzedaży w tym roku.

Porter Bałtycki to pierwsza propozycja piwna, która powstała w ramach współpracy Browaru PINTA z Karolem Okrasą. Jednocześnie w ten sposób marka rozpoczęła świętowanie Baltic Porter Day 2023. Gdzie można kupić piwo z serii PINTA i Okrasa? Co jeszcze przygotuje marka we współpracy z kucharzem?

Porter Bałtycki PINTA i Okrasa

Po ponad półrocznych przygotowaniach na półkach sieci sklepów Lidl Polska pojawiło się pierwsze piwo z nowej serii PINTA i Okrasa – Porter Bałtycki.

Jego klasyczna receptura opracowana przez PINTĘ została wzbogacona zimowymi dodatkami zaproponowanymi przez znanego i lubianego kucharza Karola Okrasę: suszoną śliwką, skórką pomarańczy i goździkami.

PINTA i Okrasa Porter Bałtycki to piwo, którego zawartość alkoholu to 9%. 

PINTA i Okrasa szykują kolejne premiery

Porter Bałtycki jest pierwszą piwną propozycją od browaru PINTA i Karola Okrasy. Jak jednak zapowiada marka, na tym się nie skończy. W 2023 roku Karol Okrasa wspólnie z piwowarami PINTY ma "rozkręcić receptury" jeszcze trzech klasycznych piw.

PINTA, podobnie jak ja, jest otwarta na różne eksperymenty, dlatego połączenie niepokornego kucharza z kreatywnymi piwowarami może uwolnić z klasycznych stylów piwa niespotykane wcześniej smaki i aromaty.

Karol Okrasa

Dodatki, które pojawią się również w kolejnych piwach z serii PINTA i Okrasa, mają być charakterystyczne dla danej pory roku. Ich ostateczny wybór będzie zależał od propozycji Karola Okrasy i doświadczenia piwowarów PINTY.

Efekty naszej współpracy z Karolem są tak naprawdę propozycją dla szerokiego grona ludzi, do których chcemy trafić z bardzo dobrym piwem rzemieślniczym, być może pierwszy raz w ich życiu.

Ziemowit Fałat, współwłaściciel i współzałożyciel Browaru PINTA

Piwa z serii PINTA i Okrasa będą warzone jednorazowo. Są oferowane wyłącznie w butelkach i w sieci sklepów Lidl Polska.


Foto: mat. prasowe