FoodWell wchodzi w nową kategorię. To kolejny krok w drodze po pozycję lidera

FoodWell wchodzi w nową kategorię. To kolejny krok w drodze po pozycję lidera

W pełni roślinne nowości pojawiły się pod marką Purella, której właścicielem jest FoodWell (dawniej Bakalland). Producent, zgodnie z zapowiedziami, wkracza w zupełnie nową kategorię. 

FoodWell to grupa, która powstała w październiku br. w wyniku połączenia Bakallandu oraz firmy Purella. Ogłoszona wówczas strategia, obok osiągnięcia miliardowego przychodu, zakładała zdobycie pozycji lidera w kategorii zdrowych produktów, ze szczególnym wskazaniem na roślinne pochodzenie składników. FoodWell właśnie wykonał pierwszy krok.

Zgodnie z obietnicą wprowadzamy na rynek naszą linię zamienników mięsa w 100% roślinną, zdrową, białko pochodzi z grochu.

Marian Owerko, prezes FoodWell

Firma Owerko i Brzoski wchodzi w kategorię zamienników mięsa

Gama produktów FoodWell właśnie powiększyła się o zupełnie nową kategorię – roślinne zamienniki mięsa. 100% roślinne produkty są tworzone na bazie grochu, nie posiadają konserwantów, ani dodatków soi.

Roślinne nowości pojawią się w sprzedaży pod marką Purella. "(...) wiedzieliśmy, że stworzenie nowej linii produktów przez nasz dział R&D będzie kolejnym przełomowym krokiem w roku 2022 – roku zmian dla FoodWell" – przekazała w komunikacie firma. 

Roślinny kurczak, tatar i łosoś od Purelli

W portfolio Purelli znalazły się odpowiedniki takich mięsnych klasyków jak kurczak czy kiełbaski oraz totalne rynkowe innowacje, czyli łosoś wędzony w plastrach oraz roślinny tatar. Jak zapowiedział Marian Owerko, "następny będzie roślinny burger".

Producent zadbał także o ekologiczny aspekt opakowań. Tacki oraz kartonowe owijki, w które zapakowane są produkty w 50% pochodzą z recyklingu i nadają się dalszego przetworzenia.

Pełna lista roślinnych zamienników mięsa od Purella

Na ten moment w sprzedaży pojawiły się cztery roślinne produkty od marki należącej do FoodWell. Jak zapowiada firma, asortyment będzie się zwiększał od stycznia 2023 roku. Na ten moment wiemy już o siedmiu w 100% roślinnych produktach od Purelli:

  • Pikantny kurczak,
  • Klasyczny kurczak,
  • Wędzony w plastrach łosoś,
  • Kaszanka,
  • Burger,
  • Grillowane Kiełbaski,
  • Tatar.

Gdzie można kupić roślinne zamienniki mięsa Purella?

Jak przekazał Marian Owerko, pierwszym klientem, który wprowadzi roślinną nowość od marki Purella do swoich sklepów jest sieć Kaufland. Cztery roślinne propozycje mają być dostępne w sklepach tej sieci od 21 grudnia br.

Jak informuje FoodWell, od stycznia 2023 roku kolejne produkty będą sukcesywnie pojawiać się w pozostałych sieciach w całej Polsce. O nowościach od Purelli będzie głośno. Jak przekazuje firma, w planach są zarówno działania z zakresu ATL, jak i BTL, w tym akcje degustacyjne w wybranych punktach.


Foto: linkedin.com(@MarianOwerko)

Reklama