Allegro z rekordem sprzedaży dziennej. To najwyższy wynik w całej historii platformy

Allegro z rekordem sprzedaży dziennej. To najwyższy wynik w całej historii platformy

Choć przygotowania do Bożego Narodzenia trwają w najlepsze, platforma zakupowa Allegro ma już ważny powód do świętowania. 12 grudnia br. pobito rekord wszech czasów sprzedaży dziennej. 

Rekordowy okres przedświąteczny

Jak pokazują dane najpopularniejszej platformy zakupowej w Polsce, tydzień 12-18 grudnia był pełen zakupowych rekordów. W tym czasie stronę główną Allegro odwiedzało ponad 720 osób na minutę

Największy wzrost zamówień odnotowano w poniedziałek (12.12), który okazał się niekwestionowanym liderem pod względem wartości sprzedaży, nie tylko w tym roku, ale w całej historii platformy.

Liderzy sprzedaży

Co ciekawe, klienci chętnie wybierają praktyczne prezenty lub szukają dla siebie pomocy w przedświątecznych przygotowaniach – absolutnymi hitami sprzedaży w tym okresie były bowiem odkurzacz automatyczny i robot sprzątający. Wygląda na to, że w tym roku stawiamy na wygodę i… czystą podłogę. I to właśnie małe AGD okazało się kategorią z największym wzrostem sprzedaży rok do roku.

Chętnie kupujemy także konsole do gier: zestaw z konsolą Nintendo Switch i słuchawkami był trzecim najczęściej kupowanym artykułem, w czołówce znalazł się również Xbox Series X.

Wśród sprzedażowych hitów nie zabrakło też czegoś dla najmłodszych: tutaj prym wiódł zestaw Hot Wheels z parkingiem. Chętniej niż w poprzednie święta sięgamy też po klocki – to kategoria, która charakteryzuje się drugim największym wzrostem sprzedaży w porównaniu z 2021 rokiem.

Kiedy występują piki sprzedaży?

Do składania zamówień chętnie siadamy dwa razy w ciągu dnia:

  • około 11:00, czyli w porze drugiego śniadania w pracy,
  • około godziny 21:00. Wieczorem zdecydowanie częściej zaglądamy do ofert z produktami dla dzieci. Może więc prezentów dla nich szukamy już, gdy śpią, aby ukryć przed pociechami, kto jest w domu "mikołajem"?

Czy zamówienie z Allegro dotrze przed świętami?

Jak co roku, dostawy produktów kupionych na platformie Allegro będą realizowane aż do ostatnich chwil przed Wigilią. Oferty, które dotrą jeszcze przed świętami, są oznaczane specjalnymi symbolami. Można je również znaleźć zaznaczając filtr "dostawa przed świętami". 

Ile trwa dostawa w Allegro w święta 2022?

Estymacje dostaw są wyliczane na podstawie historii zamówień i czasu ich realizacji przez danego sprzedającego i mają pomóc kupującym wybrać te oferty, które dotrą do nich zgodnie z ich oczekiwaniami.


Foto: mat. prasowe