Elektroniczne etykiety cenowe w Auchan. Sieć startuje z testami w trzech sklepach

Elektroniczne etykiety cenowe w Auchan. Sieć startuje z&nbsptestami w trzech sklepach

System elektronicznych etykiet cenowych ma usprawnić automatyzację zmian cen produktów na półkach sklepowych w Auchan. Pierwsze testy systemu ruszyły już w katowickim supermarkecie. Wkrótce pilotaż ruszy w kolejnych dwóch placówkach

Optymalizacja tego procesu ma na celu zapewnienie klientom zawsze aktualnej informacji o produkcie i jego cenie jak również optymalizację kosztów związanych z wymianą etykiet w tradycyjny sposób. Technologicznym partnerem projektu jest firma Hanshow. 

Elektroniczne etykiety w sieci Auchan, czyli 30 minut pracy dziennie

Elektroniczny system etykiet cenowych (ESL) pozwala na zapewnienie bardzo wysokiej  jakości informacji kierowanych przez sklep do jego klientów. Każda z etykiet połączona jest poprzez Wi-Fi z systemem zarządzania towarami Auchan, dzięki czemu wszystkie zmiany wprowadzane są w sposób automatyczny, praktycznie w czasie rzeczywistym.

Umożliwia to np. łatwe zarządzanie promocjami w  ciągu dnia i w określonych godzinach. System pozwala na zmianę nawet do 10 tys. cen w ciągu zaledwie godziny, w znaczący sposób optymalizując cały proces - eliminowane są koszty związane z wymianą etykiet papierowych, sprawdzaniem cen na półkach i usuwaniem błędów w cenach. Weryfikacja poprawności działania systemu zajmuje pracownikowi kontrolującemu określony obszar cen około 30 minut dziennie. 

Proces digitalizacji w Auchan Retail Polska

Nowy system ESL to jeden z elementów procesu digitalizacji sieci. Testy elektronicznych etykiet ruszyły póki co w krakowskiej placówce. Jak komentuje Małgorzata Piekarska, dyrektor klienta, marki i digitalizacji w Auchan Retail Polska, spotkało sie to z bardzo dobrym odbiorem – zarówno po stronie jego pracowników, jak i klientów.

"Elektroniczne cenówki to również wyraz naszej troski o środowisko naturalne, z uwagi  na mniejsze zużycie energii i papieru, dlatego tym bardziej cieszy nas, że już wkrótce wprowadzimy ten system w kolejnych sklepach naszej sieci – liczymy, że spotka się z równie dobrym przyjęciem" – dodaje Małgorzata Piekarska.

System elektronicznych etykiet cenowych wdrażany jest jako projekt pilotażowy – w następnej kolejności pojawi się w hipermarkecie Auchan Katowice 3 Stawy oraz w supermarkecie Auchan przy ul. Sokołowskiej w Warszawie. Po zakończeniu fazy pilotażowej zostanie określony konkretny plan wdrożenia systemu w pozostałych lokalizacjach sieci Auchan.


Foto: mat. prasowe

Reklama