Auchan przejmuje 235 supermarketów w Hiszpanii. Zmienią szyld na Alcampo

Auchan przejmuje 235 supermarketów w Hiszpanii. Zmienią szyld na Alcampo

Alcampo, hiszpańska spółka zależna Auchan Retail, zawarła umowę z DIA Group na zakup 235 supermarketów i magazynu. To strategiczne, z punktu widzenia sieci, przejęcie.

Hiszpański Auchan przejmuje 235 marketów

Przejęcie 235 supermarketów przełoży się na zwiększenie powierzchni sprzedaży sieci o ponad 180 tys. mkw. Jak informuje Auchan, ruch ten ma przyspieszyć rozwój marki Alcampo w Hiszpanii.

Przejęte sklepy zostaną zintegrowane z siecią Alcampo, wzmacniając firmę wszędzie tam, gdzie jest obecna, a także uzyskując nowych klientów tam, gdzie dotychczas nie była dostępna – zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez kanał online. Poza sklepami, przejęcie obejmuje także należący do Grupy DIA magazyn.

Sieć zbliży się do 550 sklepów w Hiszpanii

Transakcja przejęcie sklepów i magazynu DIA wymaga jeszcze zgody organów ochrony konkurencji. Oczekuje się, że wszystkie transmisje zostaną zakończone do połowy 2023 roku.

Stopniowo w miarę przenoszenia sklepów z zespołami Alcampo będzie także integrowanych ponad 3,5 tys. pracowników. Po zakończeniu operacji, Alcampo będzie działać z 540 sklepami w Hiszpanii, w 16 wspólnotach autonomicznych i zatrudniać ponad 23 000 pracowników.


Foto: mat. prasowe

Reklama