Stokrotka buduje nowe centrum dystrybucyjne. Docelowo będzie zaopatrywać 250 sklepów sieci

Stokrotka buduje nowe centrum dystrybucyjne. Docelowo będzie zaopatrywać 250 sklepów sieci

Nowe centrum dystrybucyjne Stokrotki ma być kolejnym dowodem na dynamiczny rozwój sieci. Obiekt powstaje w Rzeszowie, a jego otwarcie planowane jest na ostatni kwartał 2023 roku

Zlokalizowany w województwie podkarpackim magazyn zajmie ponad 26 tys. mkw. powierzchni. Nowe centrum będzie docelowo zaopatrywać w artykuły spożywcze 250 sklepów sieci Stokrotka.

Powstanie nowego centrum dystrybucyjnego w Rzeszowie to kolejny dowód na dynamiczny rozwój naszej sieci. Konsekwentnie zwiększamy liczbę sklepów w całym kraju, w związku z czym rozbudowujemy również naszą sieć logistyczną.

Daria Raganowicz, specjalista ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki

Większa efektywność w połączeniu z proekologicznymi działaniami

Projekt rzeszowskiego centrum dystrybucyjnego uwzględnia liczne rozwiązania zapewniające logistyce sieci Stokrotka bardzo dobrą efektywność, a także elementy o proekologicznym znaczeniu. W nowym magazynie kompletacja towarów odbywać się będzie za pomocą systemu głosowego. Przekazuje on pracownikom wyposażonym w słuchawki komunikaty wskazujące lokalizację, do której należy się udać i liczbę produktów, którą trzeba pobrać.

Centra dystrybucyjne są bardzo ważnym elementem w systemie dostaw. Dzięki nowemu magazynowi zwiększymy efektywność naszego działania, skracając czas potrzebny na dostawy produktów do sklepów w województwie podkarpackim. Optymalizacja w tym zakresie jest dla nas ważna zarówno ze względu na kluczowe znaczenie w naszej ofercie produktów świeżych, wysokiej jakości, jak i wartość takich działań dla środowiska.

Daria Raganowicz, specjalista ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki

Zgodnie z założeniami, już na etapie fazy projektowej, zaplanowano również wdrożenie rozwiązań przyjaznych środowisku. W magazynie zastosowane będzie ledowe oświetlenie. System chłodniczy zostanie zoptymalizowany pod względem zużycia energii i oparty o wykorzystanie naturalnych gazów. Dodatkowo konstrukcja budynku będzie umożliwiała montaż rozwiązań pozwalających na pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł.

Obecnie Stokrotka posiada trzy duże i nowoczesne centra dystrybucyjne: w Teresinie w województwie mazowieckim, Psarach w województwie śląskim oraz w Lublinie. Sieć liczby ponad 850 sklepów zlokalizowanych w całej Polsce.


Foto: mat. prasowe

Reklama