Nestlé stawia na przejrzystość. Producent ogłasza nowe zobowiązania

Nestlé stawia na przejrzystość. Producent ogłasza nowe zobowiązania

Nestlé nie zatrzymuje się w dążeniu do transparentności i ogłasza nowe zobowiązania. Firma zapewni przejrzystość wartości odżywczej swojego globalnego portfolio w swoich rocznych raportach. Producent rozpocznie również raportowanie lokalnych portfeli w 14 krajach, korzystając z odpowiednich zatwierdzonych przez rząd systemów etykietowania na przodzie opakowania.

W ramach swojego globalnego zobowiązania do raportowania, Nestlé będzie porównywać swoją żywność i napoje z systemem Health Star Rating (HSR), czyli systemem profilowania składników odżywczych używanym przez Access to Nutrition Index oraz w niektórych krajach na etykietach z przodu opakowania wartości odżywczych.

Przejrzystość kluczem do zaufania

Najnowsze zobowiązania Nestlé opierają się na przekonaniu, że przejrzystość jest kluczem do zaufania. Jak podaje producent, są one również przedłużeniem długiej historii firmy w pomaganiu ludziom w korzystaniu z różnorodnych produktów spożywczych i napojów w ramach zbilansowanej diety.

Globalne zobowiązanie Nestlé odnosi się do raportowania, w którym firma będzie porównywać produkty z systemem HSR, który przypisuje paczkowanej żywności i napojom oceny zdrowotne. Ta inicjatywa rządów Australii i Nowej Zelandii zapewnia konsumentom możliwość porównania produktów. Tym samym ma zachęcać do wyboru zdrowszych opcji.

HSR uwzględnia całkowitą energię żywności, ilość pozytywnych składników odżywczych i składników, takich jak błonnik, białko i rośliny strączkowe, a także ilość składników odżywczych, które budzą obawy, takich jak cukier, tłuszcze nasycone i sól. "HSR zapewni pojedynczą bazę porównawczą dla naszej szerokiej, globalnej oferty żywności i napojów w 186 krajach, z wyjątkiem naszych specjalistycznych produktów żywieniowych" – przekazuje producent.

Nestlé rozszerzy ofertę przystępnej cenowo żywności

Nestlé dążąc do jak największej przejrzystości, nadal pozostaje także przy odpowiednich lokalnych schematach oznaczania wartości odżywczej, takich jak chociażby Nutri-Score. Najnowsze zobowiązania są częścią wysiłków firmy zmierzających do rozwoju i rozszerzenia niektórych segmentów jej portfolio, w tym odżywczych produktów roślinnych i produktów dla dzieci.

Poza wykorzystywaniem swoich możliwości w zakresie badań i rozwoju oraz zaawansowanego systemu profilowania składników odżywczych, firma planuje także dodatkowo rozszerzyć ofertę przystępnej cenowo i pożywnej żywności oraz napojów. W samym 2021 roku Nestlé dostarczyło ponad 124 mld porcji przystępnej cenowo żywności wzbogaconej co najmniej jednym z następujących mikroelementów mających znaczenie dla zdrowia publicznego: żelazo, jod, witaminę A i cynk.


Foto: mat. prasowe

Reklama