Zmiany w Nestlé. Lisa Gibby awansuje na stanowisko CCO i dyrektora ds. komunikacji

Zmiany w Nestlé. Lisa Gibby awansuje na stanowisko CCO i&nbspdyrektora ds. komunikacji

​Rada Dyrektorów Nestlé powołała Lisę Gibby na stanowisko zastępcy wiceprezesa wykonawczego i dyrektora ds. komunikacji oraz na członka zarządu Nestlé SA z dniem 1 stycznia 2023 roku.

W nowej roli Lisa Gibby będzie nadzorować komunikację korporacyjną firmy, w tym relacje z mediami, sprawy publiczne, korporacyjne treści cyfrowe oraz zaangażowanie pracowników.

Lisa ma wybitne osiągnięcia komunikacyjne w Nestlé, szczególnie w budowaniu korporacyjnych możliwości cyfrowych i pogłębianiu zaangażowania z naszą różnorodną grupą interesariuszy. Będzie w dalszym ciągu rozwijać naszą globalną komunikację i sprawy publiczne, aby wspierać biznes.

Mark Schneider, CEO Nestlé

Lisa Gibby kieruje globalną komunikacją korporacyjną w Nestlé od lipca 2020 roku. Wcześniej pełniła funkcję Wiceprezesa Komunikacji Korporacyjnej dla operacji Nestlé w USA. 

Przed dołączeniem do Nestlé w 2014 roku, Lisa Gibby była dyrektorem ds. komunikacji globalnej w The ONE Campaign, organizacji walczącej z ubóstwem, której współzałożycielem jest Bono. Wcześniej zajmowała wyższe stanowiska komunikacyjne w AOL i HBO, a także w firmie Robinson, Lerer & Montgomery zajmującej się komunikacją strategiczną.


Foto: mat. prasowe

Reklama