CHEP rozpoczął współpracę z WSL. Studenci zdobędą wiedzę i doświadczenie

CHEP rozpoczął współpracę z WSL. Studenci zdobędą wiedzę i doświadczenie

Współpraca Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu oraz firmy CHEP rozpoczęła się wraz z nowym rokiem akademickim, który wystartował w październiku. Kooperacja lidera rozwiązań poolingowych oraz największej uczelni logistycznej w Polsce gwarantuje studentom zdobycie niezbędnej wiedzy oraz praktyczne wprowadzenie do kariery.

Nawiązanie relacji na linii CHEP i WSL wychodzi naprzeciw powszechnemu przekonaniu o tym, jak ważna jest współpraca między biznesem a uczelniami wyższymi, kształcącymi przyszłych logistyków i spedytorów.

Działania w ramach współpracy

W ramach współpracy od listopada do grudnia będą odbywać się LOGO-Piątki, a studenci będą mogli uczestniczyć w webinariach na tematy związane ze zrównoważonym rozwojem w praktyce oraz well-beingiem.

Eksperci CHEP zaangażują się także w pracę kół naukowych, czego wyrazem jest zaplanowana na marzec 2023 roku wizyta Studenckiego Koła Naukowego CorLog w Centrum Serwisowym, które stanowi trzon modelu biznesowego opartego na obiegu zamkniętym.

Co więcej, w trakcie roku akademickiego będą odbywać się wykłady prowadzone przez specjalistów z CHEP.  

Zwieńczeniem praktyki w firmie

Zwieńczeniem partnerstwa będzie program CHEP Graduate. Przed studentami stanie możliwość aplikacji na praktyki z możliwością otrzymania stałej pracy.

W najbliższych tygodniach odbędzie się spotkanie przedstawicieli CHEP z kadrą profesorską WSL, podczas którego omówione zostaną dalsze szczegóły współpracy.

Możliwość współpracy CHEP z Wyższą Szkołą Logistyki daje nam szanse na pozyskanie młodych talentów, którzy z zapałem oraz pokoleniową świeżością podchodzą do kwestii zarządzania łańcuchami dostaw i zrównoważonego rozwoju w sektorze logistycznym. Jest to też ogromna możliwość dla samych studentów, którzy chcą sprawdzić zdobytą na studiach wiedzę teoretyczną w praktyce i tym samym na wczesnym etapie swojej kariery zdobywać doświadczenie w międzynarodowej firmie kształtującej łańcuchy dostaw.

Izabela Maczkowska-Ciborowska, dyrektor generalna CHEP na Polskę i kraje bałtyckie

Celem Wyższej Szkoły Logistyki jest kształcenie studentów w taki sposób, by stali się wartościowymi i wykwalifikowanymi pracownikami. Właśnie dlatego ważne jest zawieranie silnych relacji z firmami, które mogą przekazać studentom cenną wiedzę praktyczną.

Współpraca WSL i CHEP gwarantuje naszym studentom wgląd w codzienną pracę logistyków na gruncie krajowym i międzynarodowym, dzięki czemu będą lepiej przygotowani do wyboru swoich własnych ścieżek kariery.

dr inż. Adam Koliński, rektor WSL

Fot.: informacja prasowa

Reklama