Darmowe dostawy to już standard? Klienci Allegro Smart! zaoszczędzili tak już 5 mld zł

Darmowe dostawy to już standard? Klienci Allegro Smart! zaoszczędzili tak już 5&nbspmld&nbspzł

Allegro Smart! to usługa dostępna na platformie zakupowej Allegro, która m.in. zapewnia darmowe dostawy zamówionych produktów. Od początku jej funkcjonowania, czyli przez ponad 4 lata, klienci zaoszczędzili dzięki niech już ponad 5,2 mld złotych.

Obecnie oznaczenie Smart! na platformie Allegro ma ponad 160 milionów ofert dostępnych w serwisie. Oznacza to, że klienci korzystający z pakietu nie płacą za dostawę od tych sprzedawców, jeśli tylko uzbierają w koszyku produkty za minimum 40 zł. Jeden z kupujących, zdecydowany rekordzista, zaoszczędził dzięki Allegro Smart! już niemal... 350 tysięcy złotych. 

Darmowa dostawa podstawą e-commerce?

E-handel podczas ostatnich lat przeszedł dużą przemianę. Wiele biznesów odkryło potencjał sprzedaży przez internet, inni zaczęli szukać przewag konkurencyjnych, by wybić się spośród rosnącej liczby e-sklepów. A jedną z nim jest właśnie darmowa dostawa. W raporcie Gemius "E-commerce w Polsce 2021", 90% badanych wskazało darmową dostawę jako istotny czynnik motywujący ich do robienia zakupów w wybranym sklepie internetowym. Względem 2020 roku odnotowano w przypadku tej odpowiedzi około 10% wzrost. 

Nic więc dziwnego, że największa platforma zakupowa w kraju stawia właśnie na darmową dostawę. Nie jest ona jednak dostępna dla wszystkich – jak np. w przypadku Zalando. Kupujący, aby skorzystać z usługi Allegro Smart! muszą wykupić abonament – miesięczny lub roczny. Cena za Allegro Smart! wynosi w tych przypadkach kolejno 10,99 zł miesięcznie oraz 49 zł rocznie.

Smar! Week w Allegro. Kiedy wypada w 2022 roku?

Już niebawem, bo 10 października, rusza też Smart! Week. Prawdziwa gratka dla klientów Allegro Smart! Ten popularny festiwal niskich cen potrwa cały tydzień, aż do niedzieli 16 października.

Codziennie będą pojawiać się nowe, gorące oferty od znanych i lubianych marek do -50%. Każdy, kto ma aktywny pakiet Smart! lub korzysta z bezpłatnego, testowego Smart! na Start, będzie mógł w tym czasie wybierać wśród wielu ofert w obniżonych cenach oznaczonych "Smart! Only", oczywiście z bezpłatną dostawą.

Smart! to więcej niż darmowe dostawy. Smart! Okazje i zapłata w ratach

Darmowe dostawy i zwroty oraz coroczny festiwal promocji to jednak nie wszystko. Posiadacze Allegro Smart! mają również dostęp do codziennie aktualizowanych, limitowanych ofert Smart! (Smart! Okazje). Łącząc usługę z nowatorskim programem Allegro Pay, mogą też liczyć na specjalną ofertę darmowego rozbicia zapłaty na trzy raty.

Ponadto Smartowicze z zacięciem sportowym, rozrywkowym i kulturalnym mają możliwość zakupu biletów na eBilet.pl w specjalnych przedsprzedażach.


Foto: mat. prasowe