Allegro wprowadza dostawy tego samego dnia do automatów One Box

Allegro wprowadza dostawy tego samego dnia do automatów One Box

Dostawa w dniu zamówienia to nowa usługa, z której będą mogli skorzystać użytkownicy platformy zakupowej Allegro. Będą realizowane do zielonych automatów Allegro One Box.

Allegro One Kurier to pierwszy operator logistyczny w Polsce, który dostarcza przesyłki do automatów paczkowych pomiędzy największymi miastami i aglomeracjami, jeszcze w dniu zakupu.

Dostawa w dniu zamówienia na Allegro

Oferty z dostawą realizowaną w dniu zakupu, klienci znajdą na Allegro wybierając w filtrach metod dostawy "Allegro One Box"  lub  "dostawa dzisiaj". Usługa dostępna jest obecnie pomiędzy dziesięcioma największymi aglomeracjami: w Warszawie i okolicach, Poznaniu, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Wrocławiu, Częstochowie, Bytomiu, Toruniu, Katowicach i miastach aglomeracji śląskiej.

Przesyłki realizowane przez Allegro One Kurier najczęściej docierają do klientów między 18:00 a 22:00.  Dla klientów z Allegro Smart! nowa usługa – podobnie jak szybkie dostawy do drzwi – jest bezpłatna przy zakupach za minimum 40 zł u jednego sprzedającego.

Allegro chce być alternatywą dla wyjścia do sklepu

Jak potwierdzają badania wykonane na zlecenie Allegro przez Kantar[1], aż 71% badanych, którzy kupują na Allegro gotowa jest zamówić produkty typu soczewki kontaktowe, pieluchy czy kawa z dostawą na dziś, zamiast wyprawy do marketu czy centrum handlowego. Do tej pory klienci platformy mogli dokonywać zakupów spośród kilku milionów ofert z opcją dostawy tego samego dnia do drzwi.

Teraz Allegro One Kurier, wprowadzając innowacyjną usługę szybkich dostaw do automatów paczkowych One Box, zwiększa wygodę klientów, szczególnie tych, dla których możliwość odbioru przesyłki o dowolnej porze, bez czekania na kuriera, ma szczególne znaczenie.

Zakupy dostarczane do zielonych automatów paczkowych One Box, w ciągu kilku godzin od złożenia zamówienia dają mieszkańcom największych miast możliwość korzystania z bogatej oferty asortymentowej i najbardziej atrakcyjnych cen, z których słynie Allegro, niemal likwidując barierę oczekiwania na dostawę. W ten sposób, wyznaczamy nowy standard usług kurierskich w Polsce.

Łukasz Szczepański, VP Delivery Experience z Allegro

[1] Kantar Badanie dla Allegro 19.08 - 22.08.2022, N=200.

Foto: mat. prasowe Allegro

Reklama