Właściciel Lidla i Kaufland zajmie się produkcją makaronu. Nowa akwizycja Grupy Schwarz

Właściciel Lidla i Kaufland zajmie się produkcją makaronu. Nowa akwizycja Grupy Schwarz

Po fabryce papieru, przyszedł czas na kolejną inwestycję. Grupa Schwarz, właściciel sieci Lidl i Kaufland, chce przejąć fabrykę makaronów. Dokładnie mowa o Erfurter Teigwaren – podmiocie, którego roczne moce produkcyjne sięgają ponad 100 tys. ton makaronu. 

Nowy nabytek dołączy do Schwarz Produktion, jednej ze spółek należącej go Grupy, która zajmuje się wytwarzaniem produktów spożywczych. O akwizycji firmy zajmującej się produkcją makaronu poinformował "Lebensmittel Zeitung". Jak przekazuje dziennik, dzięki transakcji, Grupa Schwarz może stać się jednym z największych producentów w tej kategorii.

Grupa Schwarz zajmie się produkcją makaronu

To już kolejna duża inwestycja Grupy. Zaledwie dwa tygodnie temu na portalu wiadomoscispozywcze.pl informowaliśmy o zakupie fabryki papieru przez właściciela Lidla i Kaufland. W przypadku obydwu transakcji Grupa Schwarz oczekuje na zgodę organów regulacyjnych. 

Fabryka najnowszego nabytku Grupy znajduje się w centralnej części Niemiec, w Erfurcie. Firma Erfurter Teigwaren zatrudnia na ten moment około 170 osób. 

Po sfinalizowaniu transakcji, do już szerokiego portfolio spółki Schwarz Produktion dołączy makaron. Przypomnijmy, że obecnie firma zajmuje się produkcją m.in. napojów, wody, kawy, czekolady czy pieczywa. 


Foto: mat. prasowe

Reklama