Carrefour rozbudowuje park handlowy w Sochaczewie. Powiększy go o 4300 mkw.

Carrefour rozbudowuje park handlowy w Sochaczewie. Powiększy go o 4300 mkw.

Mowa o Sonata Parku, który powstał w Sochaczewsie pod koniec 2014 roku. W chwili obecnej Carrefour Polska przystępuje do II fazy rozbudowy tego obiektu, w wyniku, której powstanie kolejne 4300 mkw. dodatkowej powierzchni najmu.

Sieć otrzymała już pozwolenie na budowę i jest na etapie finalizacji wyboru generalnego wykonawcy oraz podpisywania pierwszych umów na nowe powierzchnie. 

Sonata Park w Sochaczewie

Sonata Park mieści się przy ulicy Warszawskiej 119 w liczącym ponad 34 000 mieszkańców Sochaczewie. Na obecnych 6 000 mkw. GLA w parku handlowych prosperują m.in. najpopularniejsze sklepy branży odzieżowej, kosmetycznej i dziecięcej, a także salony usługowe NC+, Vision Express, Kolporter i Cukiernia – kawiarnia sieci Sowa.

5 000 mkw. powierzchni zostało zadedykowane hipermarketowi Carrefour, zrewitalizowanemu w I fazie rozbudowy i ulepszonemu o najnowsze oświetlenie LED, innowacyjny system chłodniczy oparty na technologii CO2 oraz meble chłodnicze najnowszej generacji. 

Istniejąca tam galeria z hipermarketem Carrefour, czyli typowy obiekt handlowy II generacji, w 2014 roku zyskał nowoczesny wygląd i nową, atrakcyjną ofertę, w której nie zabrakło najpopularniejszych marek, takich jak m.in. H&M, Reserved, House, Cropp, Empik Carry czy Smyk. To specyficzne połączenie zyskało uznanie wśród najemców oraz klientów, dzięki czemu stało się najchętniej odwiedzaną destynacją handlową Sochaczewa i okolic dla osób, które do tej pory jeździły na zakupy do Łodzi lub Warszawy.

Ewa Karska, dyrektor galerii handlowych w Carrefour Polska.

Rozbudowa Sonata Park szansą dla nowych najemców 

W 2019 roku właściciel i zarządca Sonata Park w Sochaczewie podjął decyzję o kolejnej rozbudowie obiektu. Niniejszy plan wpisuje się w długoterminową strategią inwestowania w rozwój portfolio galerii handlowych Carrefour mającego na celu min podtrzymania atrakcyjności i zwiększenia ich wartości.

Finalnie sochaczewska lokalizacja zyska dodatkowe 4300 mkw. powierzchni handlowej, która trafi do nowych najemców. Carrefour zamierza nie tylko poszerzyć aktualny wachlarz marek modowych, ale i utrzymać dotychczasową atrakcyjność i siłę obiektu. Otwarcie nowej części nastąpi w czwartym kwartale 2023 roku.

Pod szyldem Carrefour Polska działa 900 sklepów w 6 formatach – hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego – dysponując jednocześnie 20 centrami handlowymi o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.


Foto: mat. prasowe 

Reklama