Marka Puchatek prowadzi program edukacyjny. Rusza też konkurs dla szkół

Marka Puchatek prowadzi program edukacyjny. Rusza też konkurs dla szkół

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ruszyły zapisy do XIV edycji jednego z największych w Polsce programów edukacyjnych „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Dzięki projektowi świeżo upieczeni uczniowie mogą zdobywać przydatną wiedzę na temat zasad dbania o bezpieczeństwo.

Co roku w projekcie uczestniczy ponad 200 tysięcy pierwszoklasistów z co drugiej szkoły podstawowej w Polsce, a w dotychczasowych edycjach wzięły udział już niemal 3 miliony dzieci z 16 województw. 

Bezpieczeństwo dziecka na pierwszym miejscu

„Akademia Bezpiecznego Puchatka” – program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w pięciu strefach: na drodze, w domu, w szkole, w internecie, a także w relacji z rówieśnikami.

Dzięki temu, że program uwzględnia szeroki zakres tematyczny, oprócz zasad ruchu drogowego, przekazujemy dzieciom wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy, poruszania się w internecie, samodzielnego pozostawania w domu, utrzymywania bezpiecznych relacji z rówieśnikami, a także właściwych reakcji w kontakcie z nieznajomymi. Cieszymy się, że program co roku zdobywa coraz większe zaufanie wśród rodziców i nauczycieli. Udział w zajęciach to ogromna inwestycja w budowanie świadomych przyszłych pokoleń. Dzięki programowi zasad bezpieczeństwa uczyło się już niemal 3 miliony dzieci, a dzięki kolejnym edycjom mamy możliwość trafiania z edukacją do jeszcze szerszego grona najmłodszych.

mł. insp. Wanda Mende naczelnik Wydziału Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji Komendy Głównej Policji

Jak wziąć udział w programie?

Aby dołączyć do XIV edycji Akademii Bezpiecznego Puchatka, wystarczy zgłosić szkołę poprzez kontakt telefoniczny z przedstawicielem organizatora lub za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej www.akademiapuchatka.pl. 

Zgłoszona szkoła otrzymuje drogą elektroniczną komplet materiałów edukacyjnych, a nauczyciele realizują program poprzez przeprowadzanie zajęć związanych z bezpieczeństwem na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych. 

Po przeprowadzeniu zajęć dzieci weryfikują swoją wiedzę, rozwiązując na stronie programu Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. 
Na koniec nauczyciel koordynujący wypełnia Ankietę podsumowującą, co jest podstawą do otrzymania przez szkołę Certyfikatu potwierdzającego udział w programie oraz wzoru Dyplomu dla uczniów.

Aktualna edycja trwa od 1 września 2022 r. do 23 czerwca 2023 r. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

Specjalny konkurs dla szkół

Nauka połączona z zabawą to dobry sposób na przyswajanie wiedzy. Właśnie dlatego oprócz zajęć w ramach Akademii Bezpiecznego Puchatka tegoroczna edycja kontynuuje możliwość wzięcia udziału w konkursie szkolnym.

Wszystkie dzieci, które uczestniczą w programie, wraz z nauczycielami rozwiązują kreatywne zadanie związane z bezpieczeństwem.

Szczegóły dotyczące konkursowego zadania zostaną przedstawione już w październiku. Klasom, które zgłoszą najciekawsze projekty, zostaną przyznane atrakcyjne nagrody.

Konkurs startuje w październiku 2022 roku, a wszystkie szczegóły będzie można znaleźć na stronie www.akademiapuchatka.pl. 


Fot.: mat. prasowe


 

Reklama