Wegański KitKat pojawi się w Polsce. Po udanych testach, Nestlé rozszerza dystrybucję

Wegański KitKat pojawi się w&nbspPolsce. Po udanych testach, Nestlé rozszerza dystrybucję

Po sukcesie podczas testu przeprowadzonego na kilku rynkach, Nestlé rozszerza dystrybucję wegańskiej wersji batona KitKat na kolejne 15 europejskich krajów. 

Wegański KitKat V pojawi się na półkach sklepowych

Nowy KitKat V został opracowany przez ekspertów w dziedzinie czekolady w centrum badawczo-rozwojowym Nestlé w Wielkiej Brytanii, pierwotnym domu KitKat. Łącząc doświadczenie Nestlé w zakresie innowacji czekoladowych i alternatyw bezmlecznych, udało im się idealnie połączyć gładką czekoladę ze składnikami roślinnymi.

W zeszłym roku podjęliśmy decyzję o produkcji KitKat V w naszych zakładach badawczo-rozwojowych, abyśmy mogli znacznie szybciej wprowadzać produkt na półki i testować z naszymi konsumentami. Reakcja konsumentów była przytłaczająca i teraz cieszymy się, że możemy ją wprowadzić na znacznie szerszą skalę

Louise Barrett, szefowa Centrum Technologii Produktów Cukierniczych Nestlé w Wielkiej Brytanii

Szersza premiera jest następstwem testu przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii i kilku innych krajach w 2021 roku, który potwierdził to, co mówili już użytkownicy mediów społecznościowych: wegański KitKat byłby hitem.

Certyfikowany KitKat V w Polsce

KitKat V jest certyfikowany wegański i wytwarzany z kakao pozyskiwanego w sposób zrównoważony w ramach Nestlé Cocoa Plan , z certyfikatem Rainforest Alliance. Mleko w oryginalnym KitKat jest zastępowane alternatywą na bazie ryżu, która nadaje idealną konsystencję i smak. Nadal oferuje idealną równowagę między chrupiącym wafelkiem a gładką czekoladą, którą ludzie znają i kochają.

Nowy wegański KitKat będzie produkowany w cukierni Nestlé w Hamburgu w Niemczech. Będzie sprzedawany w 15 krajach Europy, w tym w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Austrii, Danii, Szwecji, Finlandii, Łotwie, Litwie, Estonii, Grecji, Portugalii, Polsce, na Węgrzech i w Holandii.

Nestlé odpowiada na trend konsumencki. KitKat V o niższym śladzie węglowym

W całym cyklu życia od gospodarstwa do konsumenta KitKat V ma o 18% niższy ślad węglowy w porównaniu ze standardową mleczną czekoladą KitKat. Dzieje się tak dzięki zmianie receptury na składniki w pełni roślinne. Niższy ślad węglowy został potwierdzony przez Carbon Trust.

Obserwujemy silny trend w żywności, w której coraz więcej osób szuka opcji na bazie roślin, w tym smakołyków. Jest to jedna z największych premier wegańskiej alternatywy dla głównych słodyczy i pokazuje nasze zaufanie do tego trendu. Cieszymy się, że możemy zaoferować KitKat V wszystkim fanom KitKat , którzy poprosili nas, abyśmy go urzeczywistnili.

Corinne Gabler, szefowa działu słodyczy na Europę

Ankiety na całym świecie wykazały, że ludzie są zainteresowani odkrywaniem większej ilości żywności pochodzenia roślinnego w różnych kategoriach. Nestlé pomaga im przyjąć dietę bardziej roślinną, oferując opcje na wszelkiego rodzaju posiłki i okazje – od śniadania po kawę z przyjaciółmi, przekąskę w podróży, posiłek z rodziną lub okazjonalny poczęstunek.

Oprócz wegańskich słodyczy, najnowsze innowacje obejmują roślinne alternatywy dla mięsa i owoców morza, dania gotowe i pizze, alternatywy nabiałowe, mieszanki kawowe i śmietanki, napoje czekoladowe i słodowe, lody, sery i wiele innych.


Foto: Nestlé

Reklama