Carrefour organizuje konkurs grantowy dla Kół Gospodyń Wiejskich

Carrefour organizuje konkurs grantowy dla Kół Gospodyń Wiejskich

Carrefour Polska rusza z konkursem grantowym dla Kół Gospodyń Wiejskich. W sumie do wygrania jest 10 grantów w wysokości 10 000 złotych. Jak zdobyć wsparcie?

Konkurs grantowy dla Kół Gospodyń Wiejskich

Od pokoleń polska kuchnia oparta była na lokalnych, sezonowych produktach. Takie jedzenie kojarzy nam się z najwyższą jakością i wspaniałym smakiem, kultywowanym przez Koła Gospodyń Wiejskich. Chcąc zwrócić uwagę na wartość polskiej tradycji kulinarnej oraz powrócić do historii polskiej gościnności powstał program "Smakujemy lokalnie", którego organizatorem jest Carrefour.

Patronat nad programem objął Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, zaś jego ambasadorkami są: Koło Gospodyń Wiejskich "Fajne Babki" z województwa kujawsko-pomorskiego, KGW Borowe z województwa śląskiego oraz KGW Dębnowolanki z województwa mazowieckiego.

Jak zyskać wsparcie dla Koła Gospodyń Wiejskich?

Program "Smakujemy lokalnie" kierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski, a także małych i średnich rolników oraz wytwórców i producentów lokalnych produktów spożywczych.

Składa się na niego konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich działających w Polsce, w którym do wygrania jest 10 grantów (każdy w wysokości 10 000 zł) na realizację działań promujących polską żywność i aktywizację kobiet mieszkających na wsi.

W programie organizowanym przez Carrefour Polska wygrają te Koła, które przedstawiają najlepsze przepisy na potrawy promujące tradycję kulinarną regionu, z którego pochodzą.

Zasady przyznawania grantów

O grant mogą ubiegać się Koła lub Związki Kół Gospodyń Wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru KGW. Wystarczy w terminie od 5 września do 3 października złożyć wniosek zawierający przepis na potrawę promującą kuchnię regionu z wykorzystaniem wybranego produktu marki własnej Carrefour Polska, wraz ze zdjęciami oraz historią dania.

Komisja konkursowa, na czele z ekspertem kulinarnym i znawcą kuchni regionalnej Łukaszem Konikiem wybierze 10 zwycięskich Kół, które otrzymają granty w wysokości 10 tysięcy złotych każde.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie smakujemylokalnie.pl.

Promocja polskiej kuchni regionalnej w sklepach Carrefour

Ponadto w ramach programu "Smakujemy lokalnie" Koła Gospodyń Wiejskich mogą bezpłatnie promować i sprzedawać swoje wyroby w sklepach sieci Carrefour. W ramach kampanii konsumenckiej marka będzie popularyzować produkty i dania tradycyjnej kuchni polskiej bazujące na lokalnej tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie.


Foto: Carrefour Polska

Reklama