Carrefour promuje różnorodność i wprowadza specjalne przybory szkolne

Carrefour promuje różnorodność i wprowadza specjalne przybory szkolne

Szacuje się, że nawet 10-15% populacji pisze lewą ręką. Mając to na uwadze, Carrefour wprowadza do sprzedaży przybory szkolne przygotowane specjalne dla mańkutów. Mowa o odpowiednio wyprofilowanych produktach czy też tych ułożonych na zasadzie lustrzanego odbicia względem "klasycznych" produktów. 

Przybory szkolne dla leworęcznych w sklepach Carrefour

Specjalnie wyprofilowane długopisy pozwolą tym osobom zobaczyć więcej świeżo napisanej treści. Dodatkowo zastosowany w nich szybkoschnący tusz zapobiega rozmazywaniu tego co się właśnie napisało. Takie długopisy, a także "odwrócone" linijki i ekierki, temperówki czy nożyczki można znaleźć w Carrefour zwracając uwagę na specjalne oznaczenia.

Carrefour kładzie w tym roku nacisk na naturalne predyspozycje dzieci, oraz zaspokojenie ich potrzeb w każdym zakresie. Pielęgnowanie indywidualnych cech dziecka da mu poczucie komfortu i pozwoli nabrać pewności siebie. 

Mniejsza ilość plastiku w produktach szkolnych

Carrefour redukuje ilość plastiku używanego w swoich produktach szkolnych realizując swój program "Droga do Zero Waste", dając jednocześnie przykład najmłodszym i pomagając im wykreować odpowiedzialne nawyki. Sieć dba o jakość przyborów szkolnych, ponieważ solidny plecak czy cyrkiel posłużą znacznie dłużej, a dzięki temu w kolejnym roku nie trafią na wysypisko śmieci jako bezużyteczny odpad.

Wśród rozbudowanej oferty produktów szkolnych i biurowych znajdują się m.in. kultowe, polskie kredki Bambino, dostępne w wersji oprawionej w naturalne drewno, a ich opakowanie pozbawione jest tworzyw sztucznych czy barwników. W Carrefour klienci znajdą również ofertę teczek i różnego rodzaju zeszytów wykonanych z kartonu typu kraft i wysokiej jakości papieru ekologicznego, z wizerunkami znanych postaci z wytwórni Disneya czy komiksów Marvela. Pozwala to zachęcić dzieci do zwracania uwagi na ekologię bez konieczności rezygnacji z towarzystwa ich ulubionych bohaterów.

Ubrania do szkoły dla dzieci

Będąc w Carrefourze warto odwiedzić także dział z odzieżą i tekstyliami, który oferuje szeroki wybór modnych i dobrych jakościowo ubrań dla dzieci i nastolatków marki TEX. Na szczególną uwagę zasługują strefy TEX BIO, w których klienci znajdą rozbudowane ekspozycje mody i tekstyliów ekologicznych.

Przygotowując swoją markę BIO TEX sieć wykorzystuje bawełnę ekologiczną, zwraca uwagę na sprawiedliwe wynagradzanie producentów, dba o dobrostan kóz, z których wełny produkowany jest kaszmir oraz promuje produkcję z wykorzystaniem materiałów poddanych recyklingowi, z użyciem mniejszej ilości wody oraz odpowiedzialnej gospodarki leśnej.

Promocje na artykuły szkolne w Carrefour

Zakupy artykułów szkolnych nie muszą rujnować portfela. Od dzisiaj wybrane produkty z oferty szkolnej sieci dostępne są w obniżonych cenach nawet do 35%. Dobrze pamiętać, że okazując Kartę Dużej Rodziny, można otrzymać dodatkowo do 10% rabatu za całość zakupów w postaci e-kuponu drukowanego w kasie.

Oprócz specjalnych okazji i rabatów na konkretne produkty, na posiadaczy aplikacji Mój Carrefour czeka 10% zniżki na całe zakupy w weekend. Rabat naliczy się przy minimalnej wartości zakupu 80 zł, maksymalnej 300 zł (po uwzględnieniu wszystkich rabatów naliczanych przy kasie).


Foto: Carrefour Polska

Reklama