Allegro wprowadza nową funkcję w swoich automatach paczkowych

Allegro wprowadza nową funkcję w swoich automatach paczkowych

Zielone automaty paczkowe One Box wprowadzają kolejną funkcję, która ma znacząco poprawić wygodę klientów Allegro. 

Świetliki w automatach paczkowych Allegro

Z badań przeprowadzonych przez Allegro wynika, że sytuacja, gdy pod automatem paczkowym skrytkę otwiera jednocześnie kilka osób, a następnie muszą ustalić która przesyłka należy do nich, jest uciążliwa aż dla 65% użytkowników.

Nowa funkcja #podświetlOne wprowadzona w One Box by Allegro eliminuje ten problem i pomaga szybko odnaleźć przesyłkę. Samo rozwiązanie jest niezwykle intuicyjne – podczas odbioru w aplikacji Allegro, każdy klient zobaczy inny kolor świetlika – ten sam kolor zapali się w kolumnie nad skrytką gdzie została umieszczona przesyłka.

Proste rozwiązania są najlepsze! Chcemy, żeby odbiór przesyłek z Allegro był jeszcze szybszy i wygodniejszy, a przy okazji wywoływał uśmiech. Ile razy każdy z nas znajdował się w sytuacji, gdy podczas odbierania zakupów z automatu paczkowego, otwierało się kilka skrytek i trzeba było szukać swojej paczki. Postanowiliśmy podejść do tego wyzwania z humorem i zaprosić do pomocy…  świetliki – naszych cichych bohaterów. Pojawiają się podczas odbioru w aplikacji mobilnej Allegro i pomagają znaleźć paczkę.

Barbara Kaczorek, odpowiadająca za rozwój funkcjonalności One Box by Allegro

To kolejna funkcja, która zwiększa wygodę klientów odbierających przesyłki z One Box. W ostatnim czasie platforma umożliwia klientom wybór strefy, w której kurier umieści przesyłkę. Kupujący nie tylko wskaże, już na etapie składania zamówienia, czy preferuje odbiór ze strefy niskiej czy wysokiej, ale także może poinformować czy wybiera ją z wygody czy potrzeby. W ten sposób Allegro może zapewnić pierwszeństwo osobom, dla których odbiór z konkretnej wysokości jest potrzebą.


Fot. mat. prasowe

Reklama