BNP Paribas Green Film Festival za nami!

BNP Paribas Green Film Festival odbył się już po raz piąty. To unikatowe w skali Polski wydarzenie łączy artystyczne filmy, sztukę i edukację ekologiczną. Co działo się na tegorocznej edycji?

Przez 8 dni miłośnicy kultury i sztuki mogli czerpać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów BNP Paribas Green Film Festival. Uczestnicy wydarzenia mogli oglądać około 70 filmów konkursowych w kilku kinach plenerowych Krakowa. Dodatkową atrakcją były specjalne pokazy podczas których można było podziwiać wyjątkowe produkcje z muzyką na żywo.

Panele dyskusyjne

Oprócz wyjątkowych dzieł kinematograficznych widzowie mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych z twórcami i ekspertami. Na głodnych dodatkowych atrakcji czekały też warsztaty tematyczne: filmowe oraz ekologiczne, a także wystawy fotografii.

Michał Siwek, Dyrektor Departamentu International Food & Agri Hub Banku BNP Paribas podczas panelu dyskusyjnego.

Nagrody dla twórców

Najbardziej wartościowe obrazy zostały docenione przez najlepszych krytyków. Nagrody zostały rozdane m.in. w kategoriach: najlepszy film fabularny, reportaż czy produkcja dokumentalna. Na laureatów czekały nie tylko wysokie nagrody pieniężne, ale też wyjątkowe statuetki stworzone z materiałów recyklingowanych: z używanych części samochodów, rowerów i motocykli.

Miasteczko festiwalowe

Centralnym miejscem festiwalu, wzorem lat ubiegłych, było Miasteczko Festiwalowe na Bulwarach Wiślanych u podnóża Wawelu. Tym, którzy chcą jeszcze raz poczuć festiwalowe emocje, organizatorzy udostępnili specjalne materiały w internecie, w social mediach oraz na platformie VOD – www.vod.greenfestival.pl.

Sponsorem tytularnym wydarzenia był Bank BNP Paribas.


foto główne: linkedin.com (Aleksandra Tuszyńska)
foto: materiały prasowe organizatora / linkedin.com (UN Global Compact Network Poland)

Reklama