BNP Paribas pomaga obywatelom Ukrainy. Zobacz ułatwienia

BNP Paribas pomaga obywatelom Ukrainy. Zobacz ułatwienia

Bank BNP Paribas przygotował szereg ułatwień dla swoich pracowników i Klientów pochodzących z Ukrainy lub posiadających tam rodziny. Wspiera również uchodźców uciekających do naszego kraju przed wojną.

Bank BNP Paribas wspiera uchodźców, pracowników i Klientów wieloaspektowo

Fundacja BNP Paribas stworzyła specjalny fundusz solidarnościowy, którego celem jest natychmiastowa i skuteczna pomoc Ukraińcom, którzy musieli opuścić swoje domy. Zebrane pieniądze zostaną przekazane w pierwszej kolejności na transport, wyżywienie, zakwaterowanie, formalności i inne podstawowe potrzeby. W dalszej kolejności zebrane środki posłużą wsparciu ukraińskich uchodźców w poszukiwaniu pracy, dostępie do edukacji oraz integracji w nowym otoczeniu. Dane do dokonywania darowizn na fundusz znajdują się na końcu informacji.

Bank wprowadził także szereg ułatwień dla ukraińskich Klientów. Obywatele Ukrainy mogą otwierać konta w oddziale w dużo prostszy sposób niż dotychczas. Wystarczy okazać dowód tożsamości (paszport lub Tymczasowe Zaświadczenie Tożsamości Cudzoziemca), mieć TIN (ukraiński numeru identyfikacji podatkowej) i polski numer telefonu.

Bank udostępnił im również darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju oraz darmowe wpłaty i wypłaty w oddziałach banku. Wszyscy Klienci banku, nie tylko obywatele Ukrainy, mogą też za darmo robić przelewy na ukraińskie konta (zwrot prowizji następuje maksymalnie po 2 dniach). To znacząco ułatwi wspieranie bliskich i potrzebujących. Dodatkowo bank udostępnił całodobową infolinię o przygotowanych rozwiązaniach w języku ukraińskim pod numerem +48 503 228 228.

Wszyscy pracownicy Banku BNP Paribas pochodzący z Ukrainy otrzymali dodatkowe 3 dni urlopu oraz wsparcie finansowe, aby pomóc swoim bliskim, którzy pozostali w kraju ogarniętym wojną. Ośrodek Banku BNP Paribas w Lesznie zaadaptowano na miejsce noclegowe dla członków rodzin pracowników, którzy przybyli z Ukrainy i nie mają jeszcze miejsca do zamieszkania. W obiekcie pojawili się już pierwsi uchodźcy. Bank pracuje nad przystosowaniem kolejnych lokalizacji na potrzeby przyjmowania uchodźców.

Bank uruchomił także całodobową infolinię dla pracowników z Ukrainy. Infolinię obsługują głównie ukraińscy wolontariusze z banku. Każdy dzwoniący otrzyma informacje o możliwościach transportu z polsko-ukraińskiej granicy i dostępności miejsc noclegowych.


Jak przekazać darowiznę na wsparcie uchodźców?

Dane do przelewu:

Fundacja BNP Paribas

ul. Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

Nr konta:

PLN 57160014621028470700000008

EUR PL84160014621028470700000007

BIC/SWIFT: PPABPLPK

IBAN: PL


źródło: informacja prasowa BNP Paribas

Reklama