Żabka sezonowo prowadzi 90 sklepów. Większość z nich nad morzem

Żabka sezonowo prowadzi 90 sklepów. Większość z&nbspnich nad morzem

W czasie tegorocznych wakacji Żabka uruchomiła 90 sklepów sezonowych, z których większość działa w miejscowościach nadmorskich.

Sezonowe Żabki

W tym roku sezonowe Żabki po raz pierwszy powstały w nadbałtyckich wsiach:

  • Trzęsaczu
  • Bobolinie
  • Dąbkach (wszystkie woj. zachodniopomorskie)

oraz nad zalewami:

  • Siemianówka w Nowej Łuce (woj. podlaskie)
  • Sielpia w Sielpi Wielkiej (woj. świętokrzyskie)

Są to zarówno placówki stacjonarne, jak i te zlokalizowane w specjalnie postawionych pawilonach.

Rozwój konceptu

Pierwsze modułowe sklepy sezonowe Żabki powstały w 2016 roku nad morzem – w Międzywodziu i Międzyzdrojach. Od początku są one bardzo dobrze postrzegane przez klientów i współpracujących z siecią franczyzobiorców, dlatego co roku Żabka rozwija ten koncept – w tym roku uruchamiając aż 26 modułowych sklepów sezonowych oraz 64 placówki stacjonarne, również działające sezonowo.

Większość z nich znaleźć można w miejscowościach letniskowych nad Bałtykiem.

Modułowe placówki to komfortowe i bezpieczne punkty handlowe, w pełni klimatyzowane, dzięki czemu nasi klienci – w drodze na plażę czy podczas spaceru – mogą zrobić w nich codzienne, szybkie zakupy. W trosce o ich wygodę w sklepach sezonowych zwiększyliśmy także liczbę dostaw – są one realizowane codziennie, 7 dni w tygodniu, a w niektórych lokalizacjach nawet dwa razy dziennie. W części lokalizacji zwiększyliśmy także liczbę kas oraz uruchomiliśmy dodatkowe kasy mobilne.

Przemysław Kijewski, dyrektor ds. operacyjnych Żabka Polska

Sieć rozwija koncept, otwierając kolejne placówki sezonowe także nad jeziorami: 

  • Jedwabno
  • Mikołajki
  • Ruciane Nida (wszystkie w woj. warmińsko-mazurskim)
  • Okuninka
  • Zwierzyniec (obie w woj. lubelskim)

Chcąc być jak najbliżej klientów, także podczas wakacji, sieć Żabka nieustannie poszukuje kolejnych, atrakcyjnych lokalizacji.

Prowadzenie sezonowej Żabki w miejscowości letniskowo-turystycznej to dla mnie zupełnie nowe, ale bardzo ciekawe wyzwanie. Nad zalewem Siemianówka rozkwita ostatnio agroturystyka, więc w sklepie w Nowej Łuce mamy wielu klientów – młodzież, rodziny z dziećmi, osoby starsze. Wszyscy bardzo się cieszą, że dzięki Żabce wreszcie mają na miejscu sklep, w którym mogą znaleźć wszystko, co niezbędne w trakcie wakacyjnego wypoczynku.

Anna Miłek, franczyzobiorczyni prowadząca sklep sezonowy w Nowej Łuce

Dodatkowa szansa dla franczyzobiorców

Sklepy sezonowe to nie tylko wygoda dla turystów w codziennych zakupach spożywczych w czasie urlopu, ale także możliwość dodatkowego rozwoju i przychodu dla współpracujących z siecią franczyzobiorców, którzy na co dzień prowadzą sklep w standardowych lokalizacjach w regionie.

Co więcej, łącznie 13 sklepów, które były sklepami sezonowymi, jest obecnie sklepami stałymi. Są wśród nich m.in. placówki w Charzykowach, Dziwnówku, Mielnie, Niechorzu czy Rewalu.

Dzięki temu klienci nadal mają dostęp do oferowanych przez Żabkę produktów i usług, a franczyzobiorcy mogą dalej rozwijać swój biznes z Żabką.

Pawilon i wyposażenie zapewnia sieć

Jako sieć, Żabka zapewnia prowadzącym sklepy sezonowe franczyzobiorcom pawilon wraz z całym wyposażeniem i umożliwia prowadzenie takiego punktu zgodnie ze standardami sieci.

Franczyzobiorcy, jako niezależni przedsiębiorcy, samodzielnie podejmują decyzje dotyczące zatrudnienia pracowników, w tym rekrutacji oraz ewentualnych benefitów.


Fot.: inf. prasowa