Lista sieci reglamentujących cukier rośnie. Dołączył do niej Kaufland

Lista sieci reglamentujących cukier rośnie. Dołączył do niej Kaufland

Problemy z dostępnością cukru w sklepach są zauważalne już od pewnego czasu. Od 20 lipca kolejne sieci handlowe zaczęły informować o limitach na zakup tego produktu. Wśród nich znajduje się już m.in. Biedronka, Lidl, Netto, Carrefour czy Aldi. Do wydłużającej się listy dołącza właśnie Kaufland.

"Od kilku dni w naszych sklepach obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na cukier" – poinformowała portal wiadomoscispozywcze.pl, Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska. Jak dodała, sieć cały czas monitoruje sytuację i jest w stałym kontakcie z dostawcami.

Ile wynosi limit na zakup cukru w Kaufland?

Maja Szewczyk zaznacza, że Kaufland niezmiennie jest w stanie oferować klientom towar w ilości odpowiadającej konsumpcji w gospodarstwach domowych. Aby zapewnić powszechną dostępność cukru sieć zdecydowała jednak o ograniczeniu jego sprzedaży. Limit na zakup cukru w sklepach Kaufland wynosi, podobnie jak w przypadku większości sieci, 10 kg na osobę. 

"Cały czas obserwujemy sytuację i jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi dostawcami, aby umożliwiać wszystkim naszym klientom zakup istotnych kategorii produktowych, tak samo, jak odbywało się to w trakcie pandemii" – zaznacza dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.

Lista sklepów z limitem sprzedażu cukru wydłuża się

Jako pierwsza o wprowadzeniu reglamentacji cukru poinformowała Biedronka 20 lipca br. W krok za dyskonterem prędko poszły kolejne sieci handlowe. Limity pojawiły się już m.in. w sklepach Lidl, Netto, Aldi czy Carrefour.

W zależności od sieci, limity zakupu cukru wynoszą na ten moment od 3 do 10 kg. Najniższy znajdziemy w sklepach Carrefour.


Foto: biuro prasowe Kaufland

Reklama