Netto idzie śladem Biedronki i też wprowadza limit na zakup cukru

Netto idzie śladem Biedronki i&nbspteż wprowadza limit na zakup cukru

Klienci popularnych sieci handlowych donoszą o problemach w zaopatrzeniu sklepów w cukier. Trudności potwierdzają także sami detaliści. Od 20 lipca limit na zakup cukru wprowadziła Biedronka. Według informacji TVN24 Biznes, towar ten reglamentuje także Netto.

"Aby zapewnić cukier możliwie szerokiej grupie naszych klientów, wprowadziliśmy limit zakupowy" – przekazała TVN24 Biznes Patrycja Kamińska, PR Manager w Netto. Towar ten będzie reglamentowany we wszystkich sklepach sieci. Dyskonter przekazał tę informację do mediów w dniu, w którym o analogicznym ruchu poinformowała Biedronka. Jak dodała przedstawicielka sieci, limit na cukier obowiązuje w Netto od 12 lipca.

Kolejny dyskont wprowadza limit na cukier. Powodem panika konsumentów?

Przedstawicielka Netto, cytowana przez TVN24 Biznes, tłumaczy, że obecnie obserwowane jest zwiększone zapotrzebowanie na cukier. Jak wyjaśnia, jest ono wynikiem reakcją konsumentów na informację o pojawiających się brakach tego produktu. To z kolei powoduje skokowy popyt. 

Dodatkowym czynnikiem, który wpływa na utrudnioną dostępność cukru w sklepach jest trwający sezon na przetwory. W tym okresie konsumenci kupują zdecydowanie więcej cukru niż zazwyczaj. "Mamy też sygnały, że cukiernicy przestawili się na cukier z rynku zamiast z hurtowni, z uwagi na niższe ceny detaliczne" – dodaje Patrycja Kamińska.

Jak przekazuje PR Manager sieci, Netto korzysta z zapasów centralnych, a także zwiększa zamówienia u producentów w Polsce oraz nawiązuje nowe współprace z zagranicznymi dostawcami. 

Ile wynosi limit na cukier w Netto?

W dzisiejszym komunikacie o limicie na cukier poinformowała Biedronka, której klienci będą mogli zakupić maksymalnie 10 kg tego produktu na jeden paragon. Jak wygląda sytuacja w przypadku Netto?

Netto, analogicznie jak Biedronka, wprowadziło limit zakupowy wynoszący do 10 kg cukru na jeden paragon. Jak przekazała TVN24 Biznes Patrycja Kamińska, obowiązuje on we wszystkich sklepach, do odwołania.


Foto: Netto

Reklama