Shopee rozwija logistykę w Polsce. Firma nawiązała kolejne partnerstwo

Shopee rozwija logistykę w Polsce. Firma nawiązała kolejne partnerstwo

Shopee umacnia swoją logistykę w Polsce. W ramach strategii rozwoju, platforma konsekwentnie buduje sieć lokalnych partnerów, do których dołączyła właśnie Orlen Paczka.

Współpraca Shopee i Orlenu rozpoczęła się w połowie lipca. Od tego momentu kupujący na platformie mogą korzystać z 6500 dodatkowych punktów odbioru, wchodzących w skład sieci ORLEN Paczka.

Shopee nawiązuje kolejne partnerstwa

Rozwój Shopee zakładaja nawiązywanie kolejnych partnerstw strategicznych, które mają zapewnić kupującym dostęp nie tylko do dużego wyboru produktów w atrakcyjnych cenach, ale również dać jak najszersze możliwości wyboru formy płatności czy opcji wygodnej, szybkiej dostawy niezależnie od miejsca zamieszkania odbiorcy.

W listopadzie ub.r. platforma nawiązała strategiczne partnerstwo z Pocztą Polską. Natomiast w czerwcu br. Shopee poinformowało o rozszerzeniu dotychczasowej współpracy z polskim gigantem logistycznym InPost.

Do sieci lokalnych partnerów dołączyła właśnie również Orlen Paczka. Oznacza to, że klienci Shopee użytkownicy Shopee będą mieli do dyspozycji już ponad 40 000 punktów odbioru paczek zlokalizowanych w całym kraju.

Orlen Paczka we współpracy z Shopee

W ramach współpracy z Orlen Paczka, użytkownicy Shopee zyskają dostęp do 6,5 tys. dodatkowych punktów odbioru. Są to m. in. stacje paliw ORLEN, kioski RUCH, sklepy i punkty partnerskie oraz automaty paczkowe ORLEN. Obecnie firma posiada ok. 1000 tego typu automatów, jednak do końca 2022 r. ich ilość ma wzrosnąć do 2000.

Co ważne, wiele z tych punktów odbioru dostępnych jest przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Czas dostarczenia paczki od nadania wynosi 1 dzień, natomiast kupujący mają 3 dni na odebranie swoich zakupów. Przy wyborze opcji automatu paczkowego ORLEN, czas odbioru można wydłużyć dodatkowo o 1 dzień przy pomocy  aplikacji mobilnej.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ORLEN Paczka dołącza do naszych partnerów logistycznych, co otwiera przed nami nowe możliwości. 6500 punktów odbioru paczek sieci ORLEN Paczka wzmocni naszą sieć logistyczną i przyczyni się do sprawnych i szybkich dostaw na terenie całego kraju.

Ian Ho, Head of Shopee Polska

W przyszłości, oprócz współpracy w zakresie usług logistycznych, Shopee i Orlen Paczka planują również wspólne działania marketingowe i akcje promocyjne. "Wspólnie z Orlen Paczka chcemy wychodzić naprzeciw potrzebom konsumentów, by ich zakupy były bezproblemowe i przyjemne" – przyznaje Ian Ho, Head of Shopee Polska.

Dodatkowe korzyści dla sprzedawców na Shopee

Wprowadzenie nowego partnera do Zintegrowanego Systemu Logistyki Shopee jest istotne również dla właścicieli sklepów prowadzących sprzedaż na Shopee. Ci, którzy już posiadają tę opcję dostawy np. we własnym sklepie internetowym, będą mogli połączyć wysyłkę z tych dwóch źródeł, korzystając z jednej wizyty kuriera.  

Z kolei sprzedawcy, którzy nie współpracowali dotąd z ORLEN Paczka, będą mogli wypróbować tę opcję, korzystając z Centrum Sprzedawcy Shopee, bądź poprzez współpracujące z Shopee platformy do integracji e-commerce, jak np. Baselinker.


Foto: Shopee