Hortex potwierdza sprzedaż biznesu w Rosji. Decyzję podjęto miesiące temu

Hortex potwierdza sprzedaż biznesu w Rosji. Decyzję podjęto miesiące temu

O sprzedaży rosyjskiego biznesu przez Hortex zaledwie kilka dni temu informował dziennik Kommersant. Wiadomość tą właśnie potwierdziła Agata Bonikowska, członek zarządu Polski Ogród. Zbycie rosyjskiej spółki oznacza całkowite wycofanie się marki Hortex z tego rynku.

"W odniesieniu do doniesień rosyjskiego portalu Kommersant.ru potwierdzamy, że Polski Ogród Sp. z o.o., wchodząca w skład Grupy Hortex, zbyła rosyjską spółkę Ortika Frozen Foods, dystrybutora i producenta żywności mrożonej, prowadzącego działalność na rynku rosyjskim" – przekazała w oświadczeniu członkini zarządu spółki Polski Ogród.

Hortex znika z Rosji. Decyzja została podjęta kilka miesięcy temu

Rosyjska spółka Ortika Frozen Foods należąca do Ogrodów Polskich, prowadziła swoją działalność niezależnie od polskich operacji Grupy. Jak zaznacza członkini zarządu, zarówno zakupy surowca, jak też produkcja i sprzedaż produktów byłt realizowane i zarządzane lokalnie.

Jak przyznaje Agata Bonikowska, decyzja o wyjściu z rosyjskiej inwestycji została podjęta już kilka miesięcy temu, a rozmowy w sprawie sprzedaży spółki były prowadzone z kilkoma podmiotami.

Kto przejął rosyjski biznes Hortexu?

W ramach transakcji nowym właścicielem rosyjskiego biznesu stała się Grupa Kompania Agama (GK Agama) – lokalny gracz, aktywny na rynku FMCG w Rosji, specjalizujący się w produkcji i dystrybucji mrożonych ryb i owoców morza. Jak komentuje Agata Bonikowska, "nabycie Ortika Frozen Foods umożliwi GK Agama dywersyfikację działalności i rozszerzenie portfolio produktów".

Finalnie transakcja została zamknięta w pierwszych dniach czerwca 2022 roku. Natomiast 11 lipca br. dopełnione zostały procedury formalne rejestracji nowego udziałowca w Jednolitym Państwowym Rejestrze Osób Prawnych w Federacji Rosyjskiej.


Foto: StockAdobe(igor_kell)

Reklama