InPost wprowadza nową funkcjonalność. Klienci mogą nadać paczkę zdalnie

InPost wprowadza nową funkcjonalność. Klienci mogą nadać paczkę zdalnie

InPost mocno stawia na ułatwienia w odbiorze, a także nadawaniu paczek w Paczkomatach. Od teraz obie czynności można będzie wykonać zdalnie, za pośrednictwem aplikacji.

Rafał Brzoska poinformował o nowej funkcjonalności skierowanej do nadawców przesyłek. "Teraz przesyłkę można nie tylko odebrać, ale również nadać i zwrócić korzystając z opcji Otwórz skrytkę zdalnie" – poinformował na LinkedIn prezes InPost.

Zdalne nadawanie paczki w Paczkomatach InPost

Do tej pory klienci Paczkomatów InPost mogli odebrać paczkę zdalnie. Za sprawą zaledwie dwóch kliknięć w aplikacji mobilnej InPost możliwe jest otwarcie skrytki zdalnie, bez dotykania ekranu. Z uwagi na duże zainteresowanie tą formą odbioru, firma zdecydowała się na wprowadzenie udogodnienia także dla nadawców przesyłek.

W rezultacie opcja zdalnego otwarcia skrytki obowiązuje już nie tylko przy odbieraniu paczek, ale także nadaniu oraz zwrocie przesyłek. "Zdalny odbiór paczki to już w InPost standard!" – zaznaczył Rafał Brzoska, prezes InPost, na LinkedIn.

Jak nadać przesyłkę w Paczkomacie przez aplikację?

Cały proces nadania paczki w Paczkomacie ogranicza się do kilku kroków. Dzięki nowej funkcjonalności, klienci nie muszą już drukować etykiety i skanować jej przy Paczkomacie. Firma wyjaśnia, jak nadać paczkę w aplikacji InPost Mobile:

  1. Spakuj swoją paczkę – do wyboru masz skrytki w trzech rozmiarach. Zaznacz tę, która najbardziej odpowiada rozmiarowi Twojej przesyłki. Maksymalne wymiary paczek w poszczególnych skrytkach podpowiadamy w aplikacji.
  2. Podaj dane dostawy – w aplikacji InPost Mobile, w dolnym menu, wybierz środkową ikonę ze strzałką (Nadaj). Wybierz rozmiar paczki, sposób dostawy, a następnie uzupełnij wymagane pola dla odbiorcy i nadawcy.
  3. Opłać przesyłkę – po uzupełnieniu informacji zostaniesz przekierowany do wybranych metod płatności. Po opłaceniu w aplikacji pojawi się 9-cyfrowy kod nadania oraz kod QR ważny przez 30 dni. Na paczce nie musisz naklejać żadnej etykiety ani wpisywać żadnego kodu.
  4. Nadaj w Paczkomacie/PaczkoPunkcie – udaj się do dowolnie wybranego Paczkomatu lub PaczkoPunktu. Jeśli nadajesz w Paczkomacie, zeskanuj kod QR otrzymany w aplikacji lub na ekranie Paczkomatu wybierz „Mam kod nadania lub kod zwrotu”. Wpisz kod nadania – kiedy otworzy się skrytka, włóż do niej paczkę.

Fot. mat. prasowe (InPost)

Reklama