Elastyczny model pracy w Lidlu. Pracownicy wybiorą, jak chcą pracować

Elastyczny model pracy w&nbspLidlu. Pracownicy wybiorą, jak chcą pracować

Lidl wprowadza w pełni elastyczny model pracy. Pracownicy brytyjskiego oddziału będą mogli wybrać, w jaki sposób i gdzie wolą pracować.

Sieć zdecydowała na wprowadzeniu w pełni elastycznego modelu pracy mobilnej dla odpowiednich stanowisk w centrali i regionach. Zespoły otrzymały możliwość samodzielnego wyboru najlepszego sposobu i miejsca pracy.

"Uważamy, że ważne jest, abyśmy tam, gdzie to możliwe, oferowali naszym współpracownikom jak największą elastyczność i ufali naszym zespołom w określaniu właściwych środowisk, które będą dla nich najbardziej efektywne" – pisze Lidl GB na LinkedIn.

Na decyzję o wprowadzenie elastycznego modelu pracy, brytyjski Lidl zdecydował się siedem miesięcy po otwarciu nowej siedziby firmy w Wielkiej Brytanii. Supernowoczesny budynek liczy 250 tys. stóp kwadratowych. Został zaprojektowany tak, aby pomieścić 800-osobowy zespół siedziby głównej.

Na ten moment Lidl GB liczy 920 sklepów zlokalizowanych w Anglii, Szkocji i Walii oraz 13 regionalnych centrów dystrybucyjnych. W sumie firma zatrudnia 27,5 tys. pracowników.


Fot. Siedziba Lidl GB w Tolworth (mat. prasowe)

Reklama