SPAR powiększa sieć sklepów na stacjach paliw. Pojawią się kolejne placówki

SPAR powiększa sieć sklepów na stacjach paliw. Pojawią się kolejne placówki

Po sukcesie na etapie pilotażowym, SPAR planuje mocny rozwój sieci sklepów zlokalizowanych na stacjach paliw AVIA. Łącznie w tym formacie działa na ten moment 9 placówek. Wayne Hodson, prezes zarządu sieci SPAR w Polsce, zapowiada kolejne otwarcia.

SPAR Express na stacjach paliw AVIA

Pierwsza placówka SPAR Express zlokalizowana na stacji paliw powstała w grudniu 2021 roku w ramach współpracy z Grupą Unimot. Od tamtego czasu w sumie funkcjonuje już 9 takich punktów. SPAR Express jest placówką w formacie convenience. Sklepy te są czynne 365 dni w roku.

Do sieci SPAR Express zlokalizowanych na stacjach paliw AVIA dołączyły właśnie cztery nowe sklepy: w Odolionie przy autostradzie A1 w woj. kujawsko-pomorskim, Turku w woj. wielkopolskim, Łopusznie w woj. świętokrzyskim oraz w Słubicach w woj. lubuskim.

Łącznie na stacjach AVIA, rozwijanych przez Grupę Unimot, działa już 9 placówek SPAR, a w związku z dobrymi wynikami współpracy pilotażowej na stacjach AVIA pojawiać się będą kolejne sklepy tej sieci.

W planach kolejne otwarcia sklepów na stacjach paliw

SPAR rozszerza współpracę z Grupą Unimot. Jak informuje Robert Nowek, dyrektor zarządzający siecią AVIA w Polsce i na Ukrainie, pilotażowa współpraca w oparciu o 5 pierwszych sklepów SPAR na stacjach AVIA przyniosła oczekiwane efekty. "(...) dlatego zdecydowaliśmy się na rozszerzenie współpracy o kolejne lokalizacje" – dodaje.

Sieć stacji paliw AVIA liczy już 100 obiektów w całej Polsce, w tym około 30 proc. to stacje własne, więc jest to duży potencjał do otwierania kolejnych punktów SPAR. Na bazie pilotażu wypracowaliśmy również optymalny model współpracy – obok sklepu SPAR funkcjonować będzie nasz autorski koncept gastronomiczny Eat&Go.

Robert Nowek, dyrektor zarządzający siecią AVIA w Polsce i na Ukrainie, Grupa Unimot

Sklepy SPAR Express pojawiły się już na 9 stacjach paliw, choć sieć nie planuje na tym poprzestać. Wayne Hodson, prezes zarządu sieci SPAR w Polsce, przyznał, że współpraca z Unimot, właścicielem sieci stacji AVIA, układa się świetnie. Firma planuje w tym roku mocno rozwinąć ten format, otwierając kolejne nowe placówki w całej Polsce.

Naszym ogromnym atutem są kawiarnie Bean Tree Cafe w sklepach. Format ten sprawdził się w każdym kraju, w którym działamy i także w Polsce został doskonale przyjęty. Dlatego działa tu już kilkadziesiąt kawiarni Bean Tree Cafe w sklepach SPAR, a dodatkowo wprowadzamy stoiska z lodami.

Wayne Hodson, prezes zarządu sieci SPAR w Polsce

Fot. mat. prasowe