Trwa spór cenowy na linii Tesco – Heinz. Sieć nie akceptuje podwyżek

Trwa spór cenowy na linii Tesco – Heinz. Sieć nie akceptuje podwyżek

Fasolka po bretońsku czy ketchup produkowany przez firmę Heinz zniknęły już z półek niektórych sklepów Tesco w Wielkiej Brytanii. Problemem są podwyżki cen, których nie akceptuje sieć sklepów.

Tesco w sporze z Heinz

"Trwa wojna (cenowa) między Tesco a Heinzem" – donosi portal retaildetail. Według niego, producent wyrobów z pomidorów wstrzymał dostawy z powodu braku akceptacji ze strony Tesco wyższych cen towarów. W rezultacie, w niektórych sklepach sieci Brytyjczycy nie znajdą póki co produktów popularnej marki.

Tesco swoją decyzję uzasadnia dobrem konsumentów. "Nie przerzucimy nieuzasadnionych podwyżek cen na naszych klientów" – powiedział rzecznik sieci supermarketów w rozmowie z BBC News. Jak dodał, niektóre produkty nie będą w obecnej chwili dostępne, jednak sieć posiada wiele alternatyw.

Wzrost cen nieunikniony?

W sytuacji rosnących kosztów producentów, a także nasilonych zakłóceń w łańcuchach dostaw wzrost cen wydaje się jednak nieunikniony. W ostatnim czasie o ograniczeniu liczby SKU poinformował Danone. Decyzja spowodowana była poszukiwaniem oszczędności przez konsumentów. 

W przypadku Heinz, jak wyliczył The Grocer, w innych brytyjskich supermarketach w ostatnich tygodniach produkty podrożały nawet o 40%.


Fot. Pixabay

Reklama