McDonald's wprowadza kolejną odsłonę kultowej kanapki – Big Mac BLT

McDonald's wprowadza kolejną odsłonę kultowej kanapki – Big Mac BLT

Big Mac BLT powrócił do oferty McDonald's! Smakiem nowej odsłony kultowego klasyka, jakim jest kanapka Big Mac, możemy cieszyć się już podczas majówki 2024. Nazwa nowości zaskakuje. Odpowiadamy zatem co to jest Big Mac BLT. Jakie składniki w nim znajdziemy?

Big Mac BLT to propozycja, która po raz pierwszy pojawiła się w McDonald's w 2022 roku. Podobnie jak w 2024 roku, także przed dwoma laty debiutowi Big Maca BLT towarzyszyło wprowadzenie do menu Big Maca Bacon, a więc kultowej kanapki w wersji z bekonem. Ten składnik znajdziemy także w Big Macu BLT. Co to jest?

Big Mac BLT – co to? Co odróżnia go od klasycznego Big Maca?

Nowa kanapka została wprowadzona w ramach edycji limitowanej. Oznacza to, że na ten moment nie znajdzie się w stałej ofercie sieci McDonald's. Big Mac BLT to unikalny wariant klasycznego Big Maca. "To kolejna gratka dla tych, którzy chcieliby dodać odrobiny szaleństwa naszym ikonicznym burgerom" – pisze w aplikacji sieć fast food.

W nowym wariancie, poza znanymi z klasycznego Big Maca dwoma pocjami 100% wołowiny, sałaty, pikli, cebuli, sosu i plastra sera topionego cheddar, znajdziemy także:

  • trzy plastry bekonu,
  • plaster pomidora. 
Big Mac BLT to trzy dodatkowe plastry bekonu oraz plaster pomidora (aplikacja mobilna McDonald's)

Big Mac BLT - cena w 2024 roku

Big Mac BLT już po raz drugi pojawił się w menu McDonald's. W 2022 roku, podczas pierwszej premiery, kanapkę można było kupić wyłącznie za pośrednictwem aplikacji lub dostawy McDelivery. Cena Big Maca BLT, a więc kanapki z dodatkowym plastrem pomidora i bekonem, wynosiła w 2022 roku 19 zł przy zakupie samej kanapki lub 25 zł w McZestawie. Ile kosztuje Big Mac BLT w 2024 roku?

Cena tej kanapki znacznie różni się od poziomu sprzed dwóch lat. Obecnie od momentu premiery w McDonald's kanapka jest powszechnie dostępna. Jaka jest cena Big Mac BLT w 2024 roku?

  • Big Mac BLT - cena za samą kanapkę wynosi obecnie około 23,50 zł. 
  • Cena zestawu z Big Mac BLT to 33,50 zł.

W porównaniu do ceny sprzed dwóch lat, Big Mac BLT kosztuje obecnie niemal 5 zł więcej przy zakupie samej kanapki i ponad 8 zł więcej przy zakupie zestawu. Warto jednak przy tym pamiętać, że wtedy kanapkę moglibyśmy kupić wyłącznie korzystając z kuponów promocyjnych.

Big Mac BLT i Big Mac Bacon – kultowa kanapka występuje już w trzech wersjach

Przy okazji wprowadzenia do menu Big Maca BLT, McDonald's ogłosił jeszcze kilka niespodzianek. Do oferty dołączył także wariant Big Maca z bekonem. Po raz pierwszy w historii możemy także kupić sos do Big Maca. 


Fot. Aplikacja mobilna McDonald's