Na szyldach rosyjskich restauracji po McDonald's pojawi się nowe logo

Na szyldach rosyjskich restauracji po McDonald's pojawi się nowe logo

Po trzech dekadach na rosyjskim rynku, McDonald's w maju tego roku poinformował o całkowitym wycofaniu się z Rosji. Lokalne restauracje sieci zostały sprzedane jednemu z lokalnych licencjonobiorców. Ten miał otworzyć je pod nową nazwą.

Restauracje po McDonald's ponownie otwarte

Nowym właścicielem restauracji po McDonald's w Rosji jest Alexander Govor. Jak podaje agencja Reuters, zamierza on ponownie otworzyć wszystkie lokalizacje na przestrzeni najbliższych dwóch miesięcy. Dodatkowo w planach jest rozszerzenie sieci z obecnych około 850 lokali do 1000 lokali.

Według informacji, które podaje rosyjska agencja informacyjna TASS, otwarcie pierwszych 15 restauracji po McDonald's ma nastąpić już w ten weekend.

Rosyjski McDonald's pod nowym szyldem. Jak wygląda logo?

Nowe logo, pod którym funkcjonować będą rosyjskie restauracje McDonald's składa się z dwóch żółtych pasków i pomarańczowego koła. Według serwisu prasowego, na który powołuje się agencja Resuters, "logo przedstawia dwa główne symbole restauracji: dwie żółte frytki ziemniaczane i żółto-pomarańczowego burgera". Tło, na jakim występują figury jest zielone, co z kolei ma symbolizować "jakość produktów i usług".

Fot. @LukaszBok(Twitter)

Reklama