Mondelez inwestuje w przekąski. Firma przejęła wiodącego producenta batonów

Mondelez inwestuje w&nbspprzekąski. Firma przejęła wiodącego producenta batonów

Mondelez International przejął wiodącego amerykańskiego producenta batonów energetycznych, firmę Clif Bar & Company. Transakcja kosztowała 2,9 mln dolarów z dodatkowym zapasem wynagrodzenie za zarobek.

Nowe marki w portfolio Mondelez

Przejęcie wiodących marek CLIF®, LUNA® i CLIF Kid® rozszerza globalny biznes barów przekąskowych Mondelēz International do ponad 1 miliarda USD, w tym jej uzupełniających i wiodących chłodzonych przekąsek Perfect Snacks w Stanach Zjednoczonych oraz wiodącego biznesu żywieniowego Grenade in Wielka Brytania To przejęcie wspiera również strategię firmy polegającą na przekształceniu portfela w celu utrzymania wyższego długoterminowego wzrostu.

Cieszymy się, że możemy powitać kultowe marki Clif Bar & Company i pełnych pasji pracowników w rodzinie Mondelēz International. Ta transakcja jeszcze bardziej zwiększa naszą ambicję, aby przewodzić przyszłości przekąsek, wygrywając w czekoladzie, herbatnikach i pieczonych przekąskach, ponieważ nadal zwiększamy naszą szybko rozwijającą się działalność w zakresie batoników przekąskowych.

Dirk Van de Put, prezes i dyrektor generalny Mondelēz International

Oczekuje się, że transakcja przyniesie najwyższy wzrost w drugim roku i stworzy synergie kosztowe dzięki wykorzystaniu globalnej i północnoamerykańskiej skali Mondelez International do rozszerzenia dystrybucji sprzedaży Clif i uzyskania dalszej penetracji istniejących i nowych klientów oraz kanałów w USA.

Mondelēz International będzie nadal prowadzić działalność Clif Bar & Company ze swojej siedziby w Emeryville w Kalifornii. Firma będzie również nadal produkować swoje produkty w swoich zakładach w Twin Falls, ID i Indianapolis, IN.

Transakcja ma zostać zamknięta w trzecim kwartale po zwyczajowym przeglądzie regulacyjnym.

Mondelez inwestuje w kategorię przekąsek

Przejęcie Clif Bar & Company będzie opierać się na dalszym traktowaniu priorytetów przez Mondelēz International w szybko rozwijających się segmentach przekąsek w kluczowych regionach geograficznych. Do tej pory w 2022 r. Mondelēz International ogłosił umowę nabycia Ricolino, wiodącej meksykańskiej firmy cukierniczej, od Grupo Bimbo i sfinalizował przejęcie Chipita SA , lidera w kategorii ciast i ciastek przekąskowych w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Postęp ten nastąpił po roku silnego globalnego wzrostu w zakresie przekąsek w 2021 r., w tym przejęcia Grenade ,wiodącej brytyjskiej firmy zajmującej się odżywianiem; Gourmet Food Holdings, wiodącej australijskiej firmy spożywczej w atrakcyjnej kategorii herbatników i krakersów premium; oraz Hu, firmy zajmującej się przekąskami w Stanach Zjednoczonych.


Fot. mat. prasowe (Clif Bar & Company)